منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در اولین روز سال ١۴٠٠ با حضور در بین کارکنان خط تولید این شرکت در بخش های کوره بلند، فولاد سازی و نورد، از سختی های سال ٩٩ و نتایج خوب آن گفت و اظهار داشت: اتفاقات خوب سال سخت ٩٩ حاصل تلاش، همدلی و تعهد یکایک همکاران ذوب آهنی بود که با تمام وجود برای صنعت و اقتصاد کشور کوشش کردند...

منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در اولین روز سال ۱۴۰۰ با حضور در بین کارکنان خط تولید این شرکت در بخش های کوره بلند، فولادسازی و نورد، از سختی های سال ۹۹ و نتایج خوب آن گفت و اظهار داشت: اتفاقات خوب سال سخت ۹۹ حاصل تلاش ، همدلی و تعهد یکایک همکاران ذوب آهنی بود که با تمام وجود برای صنعت و اقتصاد کشور کوشش کردند.

وی افزود : تولید ذوب آهن اصفهان در سال گذشته ، افزایش کمی ( حدود ۴ هزار تن ) نسبت به سال ۹۸ داشت، اما به لحاظ کیفی و تنوع محصولات به ویژه در تولید ریل وکلاف و سایر محصولات جدید، دستاوردهای خوبی حاصل شد.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان، راه اندازی کوره بلند شماره یک در سال ۹۹ را دستاوردی مهم وارزشمند برای این شرکت دانست و گفت: این موفقیت با همدلی تلاشگران ذوب آهنی حاصل شد و این کوره خیلی زود به تولید نرمال رسید.

وی شیوع ویروس کرونا را از جمله اثرگذارترین موانع و مشکلات این شرکت ذکر کرد وگفت : این عامل باعث بسته شدن بازارهای خارجی و مشکلات تامین مواد اولیه در داخل شد که تولید را به ویژه در ابتدای سال ۹۹ با چالش مواجه کرد.

یزدی زاده افزود: خدا را شاکر هستیم که در سال گذشته توانستیم به صورت نسبی عملکرد مطلوبی داشته باشیم و همچنین این عملکرد برای هدلینگ صدرتامین و مجموعه سهامداران رضایت بخش بود .
مدیر عامل ذوب آهن اصفهان از هدف گذاری این شرکت برای دستیابی به تولید ۳ میلیون تن خبر داد وگفت : اگر مشکل ومانع خاصی ایجاد نشود ، دست یابی به این تولید در سال ۱۴۰۰ امکانپذیر است.

یزدی زاده ، تدبیر مقام معظم رهبری در سال جدید و نامگذاری این سال با عنوان « تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها » را همچون سال های گذشته بسیار هوشمندانه توصیف کرد و گفت: این عنوان ،دقیقاً همان چیزی است که تولید کننده نیاز دارد.

او افزود: در کشور ما توانایی های بسیار خوبی در حوزه تولید وجود دارد وکارهای بزرگی می توان انجام داد ولی موانعی در مسیر حرکت تولید ایجاد می شود که امیدواریم دولتمردان ما در این خصوص ،همت مضاعف داشته باشند تا شعار سال جاری محقق شود و ذوب آهن بتواند دستاورد خوبی در سال جاری رقم بزند.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان بزرگترین اقدام در راستای پشتیبانی و مانع زدایی از تولید برای این شرکت را ، حل مشکل تامین مواد اولیه ذکر کرد گفت: ذوب آهن برای تولید نباید دغدغه تامین مواد اولیه داشته باشد و مسائلی همچون مباحث فنی تولید ، صادرات و… به اندازه کافی ایجاد دغدغه می کند.

وی افزود: امیدوارم وزارت صمت در سال ۱۴۰۰ طرحی نو دراندازد تا شاهد تامین پایدار مواد اولیه به خصوص مواد آهن دار برای ذوب آهن اصفهان باشیم.