کمک به اشتغال نخبگان با کمک سامانه هدایت شغلی سازمان مدیریت صنعتی   
کمک به اشتغال نخبگان با کمک سامانه هدایت شغلی سازمان مدیریت صنعتی   
تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان مدیریت صنعتی و بنیاد ملی نخبگان در جلسه دیدار مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان منعقد شد.

.

به گزارش اقتصادوبیمه ؛

و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، این تفاهم نامه به منظور پیشبرد اهداف و چشم‌انداز نظام نخبگانی مطلوب در سند راهبردی کشور در امور نخبگان در چارچوب ارزش‌های اسلامی-ایرانی و مبتنی بر اقتضائات نظام جمهوری اسلامی ایران با هدف فراهم کردن زمینه‌های مناسب برای جذب و اشتغال نخبگان و مستعدان‌برتر در حوزه صنعت منعقد شد.

موضوع این تفاهم‌نامه همکاری در حوزه های آموزش، پژوهش، فناوری، برگزاری همایش، تورهای صنعتی، تعاملات بین‌المللی، انتشار مشترک کتب و سایر زمینه های مرتبط با نخبگان و دانش آموختگان برتر دانشگاه ها است.

بنا به این گزارش ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در این جلسه با بیان ظرفیت های این سازمان در حوزه آموزش، مشاوره، اعتبارسنجی، ارزیابی و رتبه بندی در خصوص دوره های تخصصی و عالی آموزش سخنانی اظهار داشت.

وی در بخشی از سخنان خود آمادگی سازمان مدیریت صنعتی را برای تسهیل در جذب نخبگان با استفاده از سامانه هدایت شغلی و کانون های ارزیابی این سازمان اعلام کرد.

در این جلسه ناصر باقری‌مقدم قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان نیز طی سخنانی اظهار داشت: سازمان مدیریت صنعتی از برندهای خوشنام در حوزه آموزش و مشاوره است و بنیاد ملی نخبگان و سازمان مدیریت صنعتی می توانند در کنار هم زنجیره به هم رسانی و اثربخشی نخبگان در صنعت را کامل کنند.

در پایان طرفین ضمن امضای تفاهم نامه همکاری همه جانبه بر موارد زیر تاکید نمودند:

– برگزاری رویدادهای شناسایی و شبکه سازی نخبگان

– توسعه هسته های حل مساله و کانون های تفکر در جوار صنعت

– کمک به اجرای دوره های پسادکتری (Post Doc) در بخش های صنعتی

– کمک به اشتغال نخبگان با کمک سامانه هدایت شغلی سازمان مدیریت صنعتی

– برگزاری کانون های ارزیابی ویژه نخبگان

– تکریم و الگوسازی نخبگان با تاکید بر الگوهای بخش صنعت

– برگزاری مشترک نشست های آشنایی با درس آموخته های نگهداشت نخبگان

– طراحی نظام رتبه بندی و جایزه نخبگان مدیریت، صنعت و اقتصاد همراه با تدوین مشوق های لازم

– طراحی نظام رتبه بندی و جایزه سازمان های نخبه پرور با اعطای مشوق های مرتبط

در پایان این جلسه تفاهم نامه همکاری مشترک با امضا ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و عباس ابراهیمی معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان منعقد و مبادله شد.