فرمانده قرارگاه کربلا، پتروشیمی کارون را شرکتی موفق در ایجاد اشتغال، جلوگیری از خروج ارز از کشور و بومی‌سازی دانست و تصریح کرد: این شرکت با افزایش ۴۰ درصدی تولید در سال گذشته توانست شعار «جهش تولید» را به‌خوبی محقق‌ کند.

به گزارش اقتصاد و بیمه به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی کارون، سردار سرتیپ خادم سیدالشهدا، به همراه هیات همراه روز سه‌شنبه هفدهم فروردین‌ماه با حضور در شرکت پتروشیمی کارون با مدیرعامل و مدیران این شرکت به عنوان بخشی از رزمندگان اقتصادی کشور دیدار کرد.
فرمانده قرارگاه کربلا در این دیدار ضمن بازدید از پروژه‌ هایکو در جریان پیشرفت این پروژه قرار گرفت.
در این بازدید پروژه هایکو، که باهدف تأمین مونوکسید کربن و هیدروژن رساندن کارون به ظرفیت ۱۰۰ درصدی تولید در حال اجراست و از تیرماه سال گذشته و زمان آغاز عملیات این پروژه تاکنون کل طرح توانسته بیش از ۲۴ درصد پیشرفت فیزیکی به‌صورت EPCCداشته باشد، معرفی شد.
سردار خادم همچنین با اشاره به رونمایی از پنج محصول پرارزش در زنجیره تولید ایزوسیانات‌ها در سال گذشته، پتروشیمی کارون را یکی از شرکت‌هایی دانست که توانسته به‌خوبی قدم‌هایی موفق در تولید، ارزآوری و ایجاد اشتغال در منطقه بردارد.
به اعتقاد وی، چنین موفقیت‌هایی از جوانان ایرانی پیروزی بزرگ در مقابل دشمن و شکستن شاخ غول تحریم است.
وی با اشاره به تولید بیش از ۶ میلیون لیتر آب‌ژاول در روزهای آغازین پاندمی کرونا و ارسال به سراسر کشور برای مبارزه با این ویروس از تلاش‌های تمامی مدیران، کارکنان و کارگران این شرکت تقدیر و تشکر کرد و تلاش شبانه روزی آنان در روزهای اولیه این بیماری را اهمیت ایران و ایرانیان برای صنعت کشور دانست.
فرمانده قرارگاه کربلا در پایان دیدارش با اشاره به اینکه سال گذشته از سوی مقابل معظم رهبری به نام «جهش تولید» مزین شد، شرکت پتروشیمی کارون را یکی از شرکت‌های موفق منطقه دانست که با افزایش ۴۰ درصدی تولید توانسته این شعار را به‌خوبی عملیاتی و اجرایی کند و گامی دیگر در مسیر توسعه و موفقیت صنعت کشور بردارد.