پتروشیمی پارس توسعه گر مسائل زیست محیطی
پتروشیمی پارس توسعه گر مسائل زیست محیطی

پتروشیمی پارس با ظرفیت آموزشی ۴هزار دانش آموز در استان بوشهر پیشگام آهنگ توسعه مسایل زیست محیطی در بین شرکت های پتروشیمی است

اقتصاد و بیمه – پتروشیمی پارس با ظرفیت آموزشی ۴هزار دانش آموز در استان بوشهر پیشگام آهنگ توسعه مسایل زیست محیطی در بین شرکت های پتروشیمی است.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی پارس مسئولیت اجتماعی در حوزه محیط زیست، وظیفه پوشش پیامدهای زیست محیطی فعالیت ها، محصولات و امکانات یک شرکت خاص را بر عهده دارد. اجزای اصلی مسئولیت اجتماعی زیست محیطی، حذف زباله و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ، به حداکثر رساندن بهره وری و مصرف بهینه انرژی و به حداقل رساندن شیوه هایی است که ممکن است بر استفاده از منابع طبیعی در نسلهای آینده تأثیر منفی بگذارد.

با توجه به اهمیت صیانت از محیط زیست که جزء اهداف کلان شرکت پتروشیمی پارس می باشد و موثر بودن فاز اول طرح؛ در سال ۱۴۰۰ و فاز دوم طرح تعداد ۳۰ مدرسه جهت جامعه هدف ۴۰۰۰ نفری انتخاب و مقرر گردید تعداد ۴۰۰ محیط یار جدید در سراسر استان بوشهر انتخاب گردند. در ابتدا و پس از هماهنگی ها صورت گرفته با اداره کل محیط زیست استان بوشهر و اداره کل آموزش و پرورش استان و معرفی مربیان طرح، آموزش مربیان آغاز گردید و پس از آن مربیان آموزش دیده به آموزش محتوای تدارک دیده شده در مدارس پرداختند.

در نتیجه تعداد ۴۰۰ نفر از دانش آموزان منتخب و آموزشهای تخصصی را دریافت نمودند. مفتخریم در شرکت پتروشیمی پارس که در طی دو سال و به جهت صیانت از محیط زیست کشور تعداد ۹۱۲۵ دانش آموز آینده ساز این مرز بوم را با حفاظت از محیط زیست آشنا نمودیم و همچنین ۹۰۰ محیط یار در استان بوشهر داریم که بازوهای محیط زیست می باشند. همچنین از برکات انجام طرح محیط یار آشنایی خانواده های دانش آموزان با مباحث مهم محیط زیستی و آموزش ایشان نیز می باشد.

**طرح آموزشی محیط یار*

طرح آموزشی محیط یار با هدف اشاعه فرهنگ زیست محیطی در دانش آموزان مقاطع ابتدایی استان بوشهر توسط شرکت پتروشیمی پارس و با هماهنگی اداره کل محیط زیست استان بوشهر در دو فاز انجام شده است.

در سال ۱۳۹۹ فاز اول طرح مذکور با انجام آموزش ها جهت جامعه هدف ۵۰۰۰ نفری از ۳۵ مدرسه ابتدایی استان بوشهر انجام گردید و تعداد ۵۰۰ نفر به عنوان محیط یار انتخاب و آموزش های تخصصی متناسب با سن ایشان به آنها داده شد. همچنین بعد از آموزش محیط یاران منتخب؛ پکیج آموزشی شامل لباس مخصوص، کتابهای آموزشی، دفترچه یاداشت و برگ جریمه و تشویق به ۵۰۰ محیط یار برگزیده اهدا شد.

همچنین در متن تقدیر و تکریم از مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس که توسط مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر صورت گرفت؛ آمده است:

جناب آقای مهندس حسنی
مدیرعامل محترم شرکت پتروشیمی پارس

بی تردید یکی از اثرگذارترین روش‌ها برای حفاظت و صیانت از محیط زیست، بالا بردن سطح آگاهی عمومی و اشاعه ی فرهنگ محیط زیستی در بین آحاد جامعه از طریق آموزش می‌باشد.
اکنون که شرکت پتروشیمی پارس در چهارمین سال پیاپی و در راستای مسئولیت اجتماعی خود اقدام به انجام طرح آموزشی محیط یار نموده است، بر خود فرض می‌دانیم که از حمایت های بی دریغ حضرتعالی و همکاران محترم برای اجرای طرح بسیار تاثیرگذار آموزش محیط زیستی مدارس استان بوشهر تقدیر و تشکر به عمل آوریم.

باور داریم که این دانش آموزان در آینده‌ی ایران اسلامی، تحقق گر اهداف عالیه محیط زیستی کشور خواهند بود.