پتروشیمی پارس توسعه گر مسائل زیست محیطی
پتروشیمی پارس توسعه گر مسائل زیست محیطی

پتروشیمی پارس با ظرفیت آموزشی 4هزار دانش آموز در استان بوشهر پیشگام آهنگ توسعه مسایل زیست محیطی در بین شرکت های پتروشیمی است

اقتصاد و بیمه – پتروشیمی پارس با ظرفیت آموزشی 4هزار دانش آموز در استان بوشهر پیشگام آهنگ توسعه مسایل زیست محیطی در بین شرکت های پتروشیمی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی پارس مسئولیت اجتماعی در حوزه محیط زیست، وظیفه پوشش پیامدهای زیست محیطی فعالیت ها، محصولات و امکانات یک شرکت خاص را بر عهده دارد. اجزای اصلی مسئولیت اجتماعی زیست محیطی، حذف زباله و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ، به حداکثر رساندن بهره وری و مصرف بهینه انرژی و به حداقل رساندن شیوه هایی است که ممکن است بر استفاده از منابع طبیعی در نسلهای آینده تأثیر منفی بگذارد.

با توجه به اهمیت صیانت از محیط زیست که جزء اهداف کلان شرکت پتروشیمی پارس می باشد و موثر بودن فاز اول طرح؛ در سال 1400 و فاز دوم طرح تعداد 30 مدرسه جهت جامعه هدف 4000 نفری انتخاب و مقرر گردید تعداد 400 محیط یار جدید در سراسر استان بوشهر انتخاب گردند. در ابتدا و پس از هماهنگی ها صورت گرفته با اداره کل محیط زیست استان بوشهر و اداره کل آموزش و پرورش استان و معرفی مربیان طرح، آموزش مربیان آغاز گردید و پس از آن مربیان آموزش دیده به آموزش محتوای تدارک دیده شده در مدارس پرداختند.

در نتیجه تعداد 400 نفر از دانش آموزان منتخب و آموزشهای تخصصی را دریافت نمودند. مفتخریم در شرکت پتروشیمی پارس که در طی دو سال و به جهت صیانت از محیط زیست کشور تعداد 9125 دانش آموز آینده ساز این مرز بوم را با حفاظت از محیط زیست آشنا نمودیم و همچنین 900 محیط یار در استان بوشهر داریم که بازوهای محیط زیست می باشند. همچنین از برکات انجام طرح محیط یار آشنایی خانواده های دانش آموزان با مباحث مهم محیط زیستی و آموزش ایشان نیز می باشد.

**طرح آموزشی محیط یار*

طرح آموزشی محیط یار با هدف اشاعه فرهنگ زیست محیطی در دانش آموزان مقاطع ابتدایی استان بوشهر توسط شرکت پتروشیمی پارس و با هماهنگی اداره کل محیط زیست استان بوشهر در دو فاز انجام شده است.

در سال 1399 فاز اول طرح مذکور با انجام آموزش ها جهت جامعه هدف 5000 نفری از 35 مدرسه ابتدایی استان بوشهر انجام گردید و تعداد 500 نفر به عنوان محیط یار انتخاب و آموزش های تخصصی متناسب با سن ایشان به آنها داده شد. همچنین بعد از آموزش محیط یاران منتخب؛ پکیج آموزشی شامل لباس مخصوص، کتابهای آموزشی، دفترچه یاداشت و برگ جریمه و تشویق به 500 محیط یار برگزیده اهدا شد.

همچنین در متن تقدیر و تکریم از مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس که توسط مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر صورت گرفت؛ آمده است:

جناب آقای مهندس حسنی

مدیرعامل محترم شرکت پتروشیمی پارس

بی تردید یکی از اثرگذارترین روش‌ها برای حفاظت و صیانت از محیط زیست، بالا بردن سطح آگاهی عمومی و اشاعه ی فرهنگ محیط زیستی در بین آحاد جامعه از طریق آموزش می‌باشد.

اکنون که شرکت پتروشیمی پارس در چهارمین سال پیاپی و در راستای مسئولیت اجتماعی خود اقدام به انجام طرح آموزشی محیط یار نموده است، بر خود فرض می‌دانیم که از حمایت های بی دریغ حضرتعالی و همکاران محترم برای اجرای طرح بسیار تاثیرگذار آموزش محیط زیستی مدارس استان بوشهر تقدیر و تشکر به عمل آوریم.

باور داریم که این دانش آموزان در آینده‌ی ایران اسلامی، تحقق گر اهداف عالیه محیط زیستی کشور خواهند بود.