نفت پاسارگاد در حوزه افزایش تولید عملکرد رو به رشدی داشته است
نفت پاسارگاد در حوزه افزایش تولید عملکرد رو به رشدی داشته است
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی عملکرد شرکت نفت پاسارگاد را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این شرکت یکی از تولیدکنندگان اصلی قیر کشور است که عملکرد مثبتی داشته و می‌تواند به لحاظ بازارسازی و بازاریابی تلاش بیشتری کند.

اقتصادوبیمه؛

به گزارش روابط عمومی شستا

ابراهیم بازیان در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه بین المللی قیر، آسفالت و صنایع وابسته در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر ارزیابی عملکرد شرکت نفت پاسارگاد افزود: این شرکت با ظرفیت اسمی سه میلیون تن در سال، بیش از ۱۱ سال است که در حدود سالی یک میلیون تن تولید می‌کند که باید در اولین اقدام تولید این شرکت را افزایش می‌‌یافت.
وی با تشریح عملکرد این شرکت در سال‌جاری ، اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری افزایش ۵۰ درصدی تولید در دستور کار قرار گرفت و تا کنون حدود ۸۵۰ هزار تن تولید شده و پیش بینی می‌شود تا پایان سال به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن برسد.مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی گفت: اگر تولید یک و نیم میلیون تن در سال‌جاری محقق شود در سال آینده تولید این شرکت به بالای ۲ میلیون تن خواهد رسید.
بازیان با اشاره به شعار سال‌ افزود: تولید دانش بنیان یکی از گام های مهمی است که می بایست در شرکت نفت پاسارگاد دنبال و تنوع تولید نیز پیگیری شود.
وی ادامه داد: تحریم‌ها هرگز باعث نشده که ما تولید را متوقف کنیم. بازیان تصریح کرد: در بخش تولید به تعبیر مقام معظم رهبری باید آن‌را عرصه جهاد مقدس بدانیم، مقدس از این جهت که زیربنای اقتصاد تولید است و اقتصادی که نقش تولید در آن کمرنگ شود، اقتصادی پوشالی، وابسته و محکوم به شکست است.
مدیرعامل شستا گفت: خوشبختانه کشور در این حوزه در حال شکوفایی است و به لطف خدا با وجود گذشت ۴۳ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی، هنوز کشور عرصه‌‌های پیشرفت را به عنوان هدف اول خود قرار داده است.
بازیان با تاکید بر اینکه تحریم‌ها نتوانست ما را شکست بدهد ، افزود: ما تحریم را شکست دادیم، اگرچه جراحت برداشتیم اما باید از این تحریم‌ها فرصتی بسازیم که فعالیت‌های ما در عرصه تولید به خوبی توانسته این پیام را به تحریم‌کنندگان برساند که ما تسلیم نمی‌شویم.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی اظهار داشت: حوزه قیر از حوزه‌هایی است که عمده مصرفش در خارج از ایران است و صادرات‌ همواره یکی از ارکان مهم اصلی اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.
بازیان افزود: هرچقدر تولیدمان صادرات محور باشد متضرر نمی‌شویم و باتوجه به اینکه قیر نیز یک محصول صادراتی است و خوشبختانه کمتر می‌‌بینیم که محصول را تولید کرده باشیم و نتوانسته باشیم آنرا صادر کنیم.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص رویکرد دکتر مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و شرکت های زیر مجموعه گفت: آقای دکتر صولت مرتضوی دولتمرد هستند و حضور ایشان در این وزارتخانه حضور مبارکی است که می‌تواند ما را در ایفای نقش در راستای شکوفایی اقتصاد کشور جلو ببرد.
مدیرعامل شستا ادامه داد: آقای وزیر در همان نخستین روزهای حضورشان با تشکیل میزهای صنعت در حوزه‌های گوناگون از جمله دارویی، فولاد و پتروشیمی نشان دادند در این زمینه عزمی جدی دارند.بازیان تصریح کرد: امیدوار هستیم بتوانیم بیش از پیش در شستا یار خوبی برای وزارتخانه باشیم.
وی در پایان به سوالی در خصوص اهمیت عرضه در بورس کالا ادامه داد: این مسأله مهم را باید به رسمیت بشناسیم زیرا بورس کالا یک ظرفیتی است که فرایندها را در بازار شفاف می‌کند.بازیان با تاکید بر اینکه شفافیت در خرید و فروش ضروری است گفت: یکی از راهبردهای ما حرکت به بورس کالا در اغلب حوزه ها است و هرچه شفافیت در خرید و فروش بازرگانی بالاتر باشد جلوی ضرر و زیان گرفته می‌شود.
وی با تشریح عملکرد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ادامه داد : تنوع صنعت در شستا بالاست به‌ طوریکه در ۱۷ حوزه صنعتی حضور داریم و ۱۵۰ شرکت در پهنه بزرگ کشور داریم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با بیان اینکه سیاست شستا خروج از بنگاه داری است، گفت: حضور در بورس به شفافیت جریان سرمایه‌گذاری کمک می‌کند و تلاش ما این است با تحلیل پرتفوی و رسیدن به یک سبد بهینه برای سرمایه‌گذاری بتوانیم شستا را به عنوان یک شاخص در بازار بهبود دهیم.