موفقیت‌ های سغدیر ادامه دارد
موفقیت‌ های سغدیر ادامه دارد
مدیر عامل هلدینگ سیمان غدیر با اشاره به برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت در تاریخ 26 دی‌ ماه، عملکرد این شرکت در سال مالی منتهی به شهریور 1400 را بی‌ نظیر خواند و راندمان 90 درصدی تولید در سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها خبر داد.

محمدرضا سلیمیان گفت: مجموعه هلدینگ سیمان غدیر موفق شده بالاترین راندمان تولید را با نصاب 90 درصدی در بین هلدینگ های سیمانی کشور به ثبت برساند. دستیابی به این سطح از تولید در شرکت‌ های زیرمجموعه هلدینگ، نشان‌ دهنده برنامه‌ ریزی دقیق و مدیریت صحیح خطوط تولید برای رسیدن به بهترین عملکرد است.

مدیر عامل هلدینگ سیمان غدیر افزود: مجموعه شرکت‌ های زیرمجموعه هلدینگ سیمان غدیر در سال مالی جاری 7140 هزار تن کلینکر تولید کرده که علی‌ رغم از دست دادن 400 هزار تن تولید به علت قطعی برنامه‌ریزی نشده برق، رشد 3 درصدی را به ثبت رسانده است.

 

 

سلیمیان این‌ گونه ادامه داد: در هلدینگ سیمان غدیر تمهیداتی اندیشیده شد تا با برنامه‌ ریزی دقیق و ذخیره استراتژیک سوخت و کلینکر بتوانیم از توقف تولید و عرضه سیمان جلوگیری کنیم و بتوانیم با چالش‌ های جریان پایدار انرژی و مشکلات ناشی از قطعی گاز و برق صنایع مقابله کنیم. در حال حاضر میزان ذخیره استراتژیک کلینکر در مجموعه هلدینگ به میزان مطلوبی رسیده است که توان عرضه سیمان در شرایط قطعی سوخت تا 75 روز را فراهم می‌ کند.

مدیر عامل هلدینگ سیمان غدیر افزود: هلدینگ سیمان غدیر با تمرکز بر حوزه صادرات، توانسته میزان 35 درصد از کل محصول تولیدی را در مقاصد صادراتی خود به فروش برساند که رتبه اول را در بین هلدینگ های سیمانی کشور را برای این مجموعه به ارمغان آورده است. همچنین با رسیدن به نصاب 2.5 میلیون تن صادرات در شرکت‌ های زیر مجموعه، این هلدینگ موفق شده ارزآوری بیش از 50 میلیون دلاری برای صنعت کشور داشته باشد.

 

 

سلیمیان ادامه داد: در حالی مقاصد صادراتی مجموعه هلدینگ سیمان غدیر به 23 کشور افزایش‌ یافته است که تا پیش از سال 97، صادرات به 16 کشور انجام می‌ شد و توسعه مقاصد صادراتی و بازارهای جدید از اولویت‌ های جدی ما در حوزه صادرات است و در شرایطی که صادرات سیمان کشور با کاهش 6 درصدی همراه بوده است ولی در هلدینگ سیمان غدیر رشد 7 درصدی همراه را شاهد هستیم.

وی افزود: هلدینگ سیمان غدیر در حالی‌ که 10.5 درصد از تولید سیمان کشور را در اختیار دارد ولی 17.5 درصد از صادرات سیمان کشور را انجام می‌ دهد که مؤید جایگاه ویژه هلدینگ سیمان غدیر در زمینه صادرات است.

 

 

او گفت: در سال مالی اخیر درآمد عملیاتی با رشد 92 درصدی به 34 هزار میلیارد ریال رسیده که با توجه به کنترل هزینه‌ های بهای تمام‌ شده، موفق شدیم در شرکت‌ های زیر مجموعه به حاشیه سود عملیاتی 36 درصدی دست پیدا کنیم و در این حوزه نیز رتبه اول را در بین شرکت‌ های سیمانی کشور به دست آوریم که نشان از عملکرد بی‌ نظیر مجموعه با وجود همه چالش‌ ها و مشکلات و ثمره زحمات و تلاش‌ های صادقانه کارکنان و مدیران شرکت بوده است.

 

 

مدیر عامل هلدینگ سیمان غدیر ادامه داد: هلدینگ سیمان غدیر در سال‌ های اخیر شاهد پیشرفت‌ های چشمگیر و دستاوردهای بسیاری بوده است که به ارتقای شاخص‌های فروش و مالی منجر گردیده و در رتبه‌ بندی شرکت‌های برتر IMI100، با ارتقای 12 رتبه‌ای از رتبه 162 در جایگاه 150 شرکت‌های برتر قرار گرفت.

وی با اشاره به برنامه دولت در حوزه مسکن و ساختمان ادامه داد: هلدینگ سیمان غدیر با تولید بیش از 7 میلیون تن سیمان در سال، آمادگی کاملی برای تأمین سیمان مورد نیاز ساخت نیم میلیون واحد مسکن در سال به‌ منظور حمایت از دولت در اجرای طرح نهضت ملی مسکن را دارد.

 

 

سلیمیان بیان داشت: در حال حاضر و با تثبیت وضعیت تولید، صادرات، شاخص‌ های مالی و جایگاه هلدینگ سیمان غدیر در صنعت سیمان کشور و با توجه به عرضه هلدینگ در بازار سرمایه، امکان تکمیل زنجیره ارزش و نیز توسعه افقی در صنعت سیمان و افزایش سهم بازار برای مجموعه هلدینگ فراهم‌شده است که مطالعات و برنامه‌ریزی در این راستا در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است، هلدینگ سیمان غدیر با دارا بودن 6 شرکت سیمانی برتر در صنعت سیمان شامل سیمان سپاهان، سیمان شرق، سیمان کردستان، سیمان دشتستان، سیمان سفید شرق و سیمان مند دشتی در نواحی مختلف کشور و دسترسی به مبادی صادراتی، 20 آذر ماه سال جاری با نماد سغدیر در فرابورس عرضه اولیه شد و امسال اولین مجمع عمومی خود با حضور سهامدران حقیقی را پیش رو دارد.

 

 

موفق‌ترین هلدینگ سیمانی کشور به مجمع می‌رود

هلدینگ سیمان غدیر در حالی به مجمع عمومی سالیانه خود نزدیک می‌شود که عملکرد چشمگیری در سال مالی اخیر خود به ثبت رسانده است.

رشد 7 درصدی صادرات هلدینگ سیمان غدیر در مقایسه کاهش 6 درصدی صادرات سیمان کشور. بخشی از گزارش هیئت مدیره به مجمع عمومی سالیانه- سال مالی منتهی به 1400/06/31

رشد 92 درصدی درآمدهای عملیاتی هلدینگ سیمان غدیر در سال مالی منتهی به 31 شهریور 1400

بخشی از گزارش هیئت مدیره هلدینگ سیمان غدیر به مجمع عمومی سالیانه

شاخص های جهش تولید در هلدینگ سیمان غدیر . بخشی از گزارش هیئت مدیره به مجمع عمومی سالیانه منتهی به 31/06/1400 .