موفقیت‌ های سغدیر ادامه دارد
موفقیت‌ های سغدیر ادامه دارد
مدیر عامل هلدینگ سیمان غدیر با عملکرد این شرکت در سال مالی منتهی به شهریور 1400 را بی‌ نظیر خواند و از راندمان 90 درصدی تولید در سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها خبر داد.

به گفته وی: در سال مالی اخیر درآمد عملیاتی با رشد ۹۲ درصدی به ۳۴ هزار میلیارد ریال رسیده که با توجه به کنترل هزینه‌ های بهای تمام‌ شده، موفق شدیم در شرکت‌ های زیر مجموعه به حاشیه سود عملیاتی ۳۶ درصدی دست پیدا کنیم و در این حوزه نیز رتبه اول را در بین شرکت‌ های سیمانی کشور به دست آوریم که نشان از عملکرد بی‌ نظیر مجموعه با وجود همه چالش‌ ها و مشکلات و ثمره زحمات و تلاش‌ های صادقانه کارکنان و مدیران شرکت بوده است.

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکتوسعه سرمايه و صنعت غدیر (سهامی‌عام) مورخ ۲۶/۱۰/۱۴۰۰ در محل سالن همايش هتل بزرگ ارم برگزار گردید.

در این مجمع که با حضور ۲۸/۹۶ درصد سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای حسن يحيوي رازليقي بود، که جنابان  احسان حاجي حسن معمار و امير سليماني در مقام نظار اول و دوم و آقای محمدرضا سليميان به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند

درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به ۳۱/۰۶/۱۴۰۰ و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن  تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده ۱۲۹ و با تقسیم سود ۲۰۰/۱ ریال به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.

در انتهای مجمع، انتخابات هیئت‌مدیره شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر برگزار شد که با رأی سهامداران، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (سهامی عام)، شرکت صنعتی و بازرگانی غدیر (سهامی خاص)، شرکت سرمایه گذاری زرین پرشیا (سهامی خاص)، شرکت بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر (سهامی خاص) و شرکت بین‌المللی توسعه ساختمان (سهامی عام) به‌عنوان اعضای هیئت‌مدیره هلدینگ سیمان غدیر انتخاب شدند.

 

محمدرضا سلیمیان مدیرعامل «سغدیر» با اعلام اینکه مجموعه هلدینگ سیمان غدیر موفق شده بالاترین راندمان تولید را با نصاب ۹۰ درصدی در بین هلدینگ های سیمانی کشور به ثبت برساند افزود: دستیابی به این سطح از تولید در شرکت‌ های زیرمجموعه هلدینگ، نشان‌ دهنده برنامه‌ ریزی دقیق و مدیریت صحیح خطوط تولید برای رسیدن به بهترین عملکرد است.

وی با اعلام اینکه مجموعه شرکت‌ های زیرمجموعه هلدینگ سیمان غدیر در سال مالی جاری ۷۱۴۰ هزار تن کلینکر تولید کرده که علی‌ رغم از دست دادن ۴۰۰ هزار تن تولید به علت قطعی برنامه‌ریزی نشده برق، رشد ۳ درصدی را به ثبت رسانده است تصریح کرد:

در هلدینگ سیمان غدیر تمهیداتی اندیشیده شد تا با برنامه‌ ریزی دقیق و ذخیره استراتژیک سوخت و کلینکر بتوانیم از توقف تولید و عرضه سیمان جلوگیری کنیم و بتوانیم با چالش‌ های جریان پایدار انرژی و مشکلات ناشی از قطعی گاز و برق صنایع مقابله کنیم. به گفته وی در حال حاضر میزان ذخیره استراتژیک کلینکر در مجموعه هلدینگ به میزان مطلوبی رسیده است که توان عرضه سیمان در شرایط قطعی سوخت تا ۷۵ روز را فراهم می‌ کند.

مدیر عامل هلدینگ سیمان غدیر افزود: هلدینگ سیمان غدیر با تمرکز بر حوزه صادرات، توانسته میزان ۳۵ درصد از کل محصول تولیدی را در مقاصد صادراتی خود به فروش برساند که رتبه اول را در بین هلدینگ های سیمانی کشور را برای این مجموعه به ارمغان آورده است. همچنین با رسیدن به نصاب ۲٫۵ میلیون تن صادرات در شرکت‌ های زیر مجموعه، این هلدینگ موفق شده ارزآوری بیش از ۵۰ میلیون دلاری برای صنعت کشور داشته باشد.

مهندس  سلیمیان در ادامه با تشریح اینکه در حالی مقاصد صادراتی مجموعه هلدینگ سیمان غدیر به ۲۳ کشور افزایش‌ یافته است که تا پیش از سال ۹۷، صادرات به ۱۶ کشور انجام می‌ شد و توسعه مقاصد صادراتی و بازارهای جدید از اولویت‌ های جدی ما در حوزه صادرات است خاطر نشان کرد: در شرایطی که صادرات سیمان کشور با کاهش ۶ درصدی همراه بوده است ولی در هلدینگ سیمان غدیر رشد ۷ درصدی همراه را شاهد هستیم.

وی افزود: هلدینگ سیمان غدیر در حالی‌ که ۱۰٫۵ درصد از تولید سیمان کشور را در اختیار دارد ولی ۱۷٫۵ درصد از صادرات سیمان کشور را انجام می‌ دهد که مؤید جایگاه ویژه هلدینگ سیمان غدیر در زمینه صادرات است.

مدیر عامل هلدینگ سیمان غدیر ادامه داد: هلدینگ سیمان غدیر در سال‌ های اخیر شاهد پیشرفت‌ های چشمگیر و دستاوردهای بسیاری بوده است که به ارتقای شاخص‌های فروش و مالی منجر گردیده و در رتبه‌ بندی شرکت‌های برتر IMI100، با ارتقای ۱۲ رتبه‌ای از رتبه ۱۶۲ به جایگاه ۱۵۰ شرکت‌های برتر قرار گرفتیم.

وی در بخش پایانی صحبت های خود به برنامه دولت در حوزه مسکن و ساختمان اشاره کرد و تصریح کرد: هلدینگ سیمان غدیر با تولید بیش از ۷ میلیون تن سیمان در سال، آمادگی کاملی برای تأمین سیمان مورد نیاز ساخت نیم میلیون واحد مسکن در سال به‌ منظور حمایت از دولت در اجرای طرح نهضت ملی مسکن را دارد.

مهندس سلیمیان بیان داشت: در حال حاضر و با تثبیت وضعیت تولید، صادرات، شاخص‌ های مالی و جایگاه هلدینگ سیمان غدیر در صنعت سیمان کشور و با توجه به عرضه هلدینگ در بازار سرمایه، امکان تکمیل زنجیره ارزش و نیز توسعه افقی در صنعت سیمان و افزایش سهم بازار برای مجموعه هلدینگ فراهم‌شده است که مطالعات و برنامه‌ریزی در این راستا در دستور کار قرار دارد.

شایان ذکر است، هلدینگ سیمان غدیر با دارا بودن ۶ شرکت سیمانی برتر در صنعت سیمان شامل سیمان سپاهان، سیمان شرق، سیمان کردستان، سیمان دشتستان، سیمان سفید شرق و سیمان مند دشتی در نواحی مختلف کشور و دسترسی به مبادی صادراتی، ۲۰ آذر ماه سال جاری با نماد سغدیر در فرابورس عرضه اولیه شد و امسال اولین مجمع عمومی خود با حضور سهامدران حقیقی را پیش رو دارد.