موافقت سهامداران همراه اول با افزایش سرمایه ۵۹ درصدی
موافقت سهامداران همراه اول با افزایش سرمایه ۵۹ درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت ارتباطات سیار ایران صبح روز یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱، با حضور ۹۰ درصد سهامداران و به ریاست علی بقایی رییس هیات‌مدیره در ساختمان ستاره ونک برگزار شد

اقتصاد و بیمه – مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت ارتباطات سیار ایران صبح روز یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱، با حضور ۹۰ درصد سهامداران و به ریاست علی بقایی رییس هیات‌مدیره در ساختمان ستاره ونک برگزار شد.

 

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت ارتباطات سیار ایران صبح امروز یکشنبه 21 اسفند 1401، با حضور 90 درصد سهامداران و به ریاست علی بقایی رییس هیات مدیره این شرکت در ساختمان ستاره ونک تهران برگزار شد.

استماع گزارش هیات مدیره، حسابرس و بازرس قانونی و همچنین اتخاذ تصمیم درباره «افزایش سرمایه» از جمله موارد دستور جلسه این مجمع بود که به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد.

سیدعباس نوربخش، معاون مالی و تدارکاتی اپراتور اول که به نیابت از مدیرعامل همراه اول در این جلسه حضور داشت، ضمن ارائه گزارشی اجمالی از شاخص های مالی همراه اول به بیان تاریخچه ای از افزایش سرمایه شرکت پرداخت و اظهار کرد: شرکت ارتباطات سیار ایران در سال های 1393، 1397، 1398 و 1400 به ترتیب افزایش سرمایه های 200، 560، 960 و 2800 میلیارد تومانی داشته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر به دنبال موافقت سهامداران شرکت برای افزایش سرمایه 59.33 درصدی هستیم که در صورت تأیید، سرمایه شرکت ارتباطات سیار ایران از 4720 به 7520 میلیارد تومان می رسد.

نوربخش درباره مزایای این افزایش سرمایه نیز گفت: استفاده از موضوع بند ف تبصره 2 قانون بودجه 1401، اصلاح ساختار مالی به منظور بهبود شرایط اعتباری شرکت نزد شبکه بانکی و همچنین جلوگیری از خروج وجه نقد از محل طرح های سرمایه گذاری شرکت از جمله اهداف مهم این افزایش سرمایه است.

مجمع فوق العاده صاحبان سهام یک جلسه اختصاصی است که توسط شرکت ها برگزار می شود تا مسائل مهمی مانند تغییرات در آمار سرمایه، تغییرات در قوانین و مقررات شرکت، افزایش سرمایه و مواردی از این دست را مورد بررسی قرار دهند.