مدیرعامل پترول خبر داد: نمایشگاه ساخت داخل کیش، سکویی برای جهانی شدن شرکت های فناور ایرانی
مدیرعامل پترول خبر داد: نمایشگاه ساخت داخل کیش، سکویی برای جهانی شدن شرکت های فناور ایرانی

در نمایشگاه حمایت از ساخت داخل که در تاریخ ۲۴ تا ۲۶ بهمن ماه امسال در جزیره کیش برگزار می شود، فرصت بی نظیری برای ورود این شرکت ها به پروژه های بزرگترین بنگاه پتروشیمی کشور، یعنی هلدینگ خلیج فارس فراهم شده است

اقتصاد و بیمه – مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع تکمیلی خلیج فارس (پترول) با اشاره به حمایت تمام قد مجموعه هلدینگ خلیج فارس از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و فناور گفت: در نمایشگاه حمایت از ساخت داخل که در تاریخ ۲۴ تا ۲۶ بهمن ماه امسال در جزیره کیش برگزار می شود، فرصت بی نظیری برای ورود این شرکت ها به پروژه های بزرگترین بنگاه پتروشیمی کشور، یعنی هلدینگ خلیج فارس فراهم شده است. از همه شرکت های دانش بنیان دعوت می شود که از این فرصت بهره لازم را ببرند.

به گزارش  روابط عمومی پترول، رشید قانعی، مدیرعامل پترول در نشستی با حضور نمایندگان بیش از ۶۰ شرکت دانش بنیان حاضر در نمایشگاه حمایت از ساخت داخل و صنعت پتروشیمی اظهار کرد: ظرفیتی در حدود ۸ میلیارد دلار پروژه فعال در مجموعه هلدینگ خلیج فارس برای ورود شرکت های فناور و دانش بنیان وجود دارد که اگر شرکت های داخلی از آن استفاده نکنند، این مجال نصیب خارجی ها خواهد شد.

وی با اشاره به تولید موفقیت‌آمیز صنعتی پلی‌اتیلن سنگین با کاتالیست بومی‌شده SAZ در پتروشیمی ایلام و رونمایی از آن در روزهای اخیر گفت: ما به دنبال آن هستیم که این دانش بومی شده را به نام پتروشیمی ایلام به ثبت برسانیم تا شرکت ها و مجتمع های پتروشیمی ترغیب به این امر و در ادامه این مسیر با دانش بنیان ها بیش از پیش همراه شوند.

دستیار مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در توسعه صنایع دانش بنیان و پایین دستی پتروشیمی افزود: در نتیجه این فرصت سازی، آرزوی ما این است که شرکت های فناور و دانش بنیان ایرانی به سطوح بین المللی برسند و در نهایت حتی نیازی به حمایت هلدینگ خلیج فارس نداشته باشند.

قانعی در پایان به شرکت های دانش بنیان برای موثر بودن در نمایشگاه امسال توصیه کرد: پیشنهاد می کنم که با استراتژی معین، در این نمایشگاه وقت بگذارید و از ظرفیت های فراهم شده سهمی برای خود ایجاد کنید.دوم آنکه، با پیمانکاران بزرگ ارتباط بگیرید. سوم اینکه، با شرکتهای دانش بنیان دیگر کنسرسیوم تشکیل دهید و هم افزایی کنید. امید است که در حاشیه این نمایشگاه تفاهم نامه ها و قراردادهای متعددی میان مجموعه هلیدینگ خلیج فارس و پترول با شرکت های فناور فعال در حوزه صنعت پتروشیمی منعقد شود.