مخازن ذخیره‌سازی قیر شرکت نفت پاسارگاد، با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آبادان افتتاح شد
مخازن ذخیره‌سازی قیر شرکت نفت پاسارگاد، با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آبادان افتتاح شد

همزمان با دور دوم سفر استانی رئیس‌جمهور به استان خوزستان، «مخازن ذخیره‌سازی قیر» با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آبادان افتتاح شد

اقتصاد و بیمه – همزمان با دور دوم سفر استانی رئیس‌جمهور به استان خوزستان، «مخازن ذخیره‌سازی قیر» با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آبادان افتتاح شد.

 

✍به گزارش شستا رسانه، مخازن ذخیره‌سازی قیر در کارخانه شرکت نفت پاسارگاد آبادان صبح امروز، چهارشنبه ۶ اردیبهشت‌ماه، با حضور «سید‌صولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان آبادان به بهره‌برداری رسید.

🔹️این طرح پس از یک وقفه چند ساله از خرداد ۱۴۰۱ آغاز شد و امروز همزمان با دور دوم سفر استانی رئیس‌جمهور به استان خوزستان توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

🔸️شایسته ذکر است، طرح مخازن ذخیره‌سازی قیر، افزون بر ۱۱۵ میلیارد تومان هزینه در برداشت و در طول ساخت برای ۷۰ نفر شغل ایجاد کرد. فراهم‌شدن امکان ذخیره‌سازی ۲۰ هزار تنی قیر در ۴ مخزن ۵ هزار تنی از دیگر مزایای این طرح بوده و با اضافه‌شدن این مخازن ظرفیت ذخیره‌سازی کارخانه قیر پاسارگاد آبادان افزون بر ۳۵ هزار تن خواهد شد.

🔹️شرکت نفت پاسارگاد با پایانه صادراتی در ماهشهر و امکان ذخیره‌سازی ۱۳ هزار تنی قیر، ۱۳۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور دارد. اشتغال‌آفرینی، تحقق شعار سال و رشد تولید، امکان بارگیری کشتی‌های بالای ۳۰ هزار تنی و تأمین قیر بازار داخلی از اهداف احداث این مخازن ذخیره‌سازی است.