قهرمانی تیم بانک صادرات ایران در المپیاد فرهنگی ورزشی ایثارگران بانک‌ها
قهرمانی تیم بانک صادرات ایران در المپیاد فرهنگی ورزشی ایثارگران بانک‌ها
تیم ورزشی ایثارگران بانک صادرات ایران در شانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی ایثارگران شبکه بانکی کشور به مقام اول دست یافت.

اقتصادوبیمه

به نقل از  روابط‌عمومی بانک صادرات ایران

، شانزدهمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی ایثارگران شبکه بانکی با حضور ورزشکاران ایثارگر منتخب از ١١ بانک کشور، در ٩ رشته ورزشی شامل فوتسال، والیبال، شطرنج، بدمینتون، تنیس روی میز، دارت، کاراته، دو و میدانی و شنا و همچنین سه رشته فرهنگی قرائت، ترتیل و مفاهیم قرآن کریم از ١٦ لغایت ٢٠ مهرماه سال جاری در بابلسر برگزار شد و تیم ایثارگران بانک صادرات ایران در این المپیاد با درخشش ٣٦ ورزشکار جام قهرمانی را به دست آورد.

در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات که با حضور حجت‌الاسلام ‌و المسلمین لطف‌الله ثقفی مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در امور ایثارگران، عبدالله ریاحی مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استان مازندران و جمعی از مدیران عامل، اعضای هیات مدیره و مدیران بانک‌های شرکت‌کننده برگزار شد، بانک صادرات ایران در بخش تیمی، با ١٨ امتیاز، بانک کشاورزی با ١٥ امتیاز و بانک ملی با ١٣ امتیاز به ترتیب به عنوان مقام‌های اول تا سوم این دوره از مسابقات معرفی شدند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ثقفی مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در امور ایثارگران در مراسم اختتامیه این المپیاد، عزت و سربلندی امروز کشور را مدیون فداکاری و ازخودگذشتگی شهدا، جانبازان و ایثارگران دانست و گفت: تکریم و تعظیم خانواده معزز شهدا و ایثارگران باید در اولویت کارهای مسئولین قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه ایران اسلامی توانسته فرهنگ ایثار و شهادت را به سراسر جهان صادر کند گفت: تنها در سایه این نگاه والا و ادبیات مقاومت مبتنی بر فرهنگ ایثار و شهادت است که کشور می‌تواند به توسعه و پیشرفت همه‌جانبه دست یابد.

 

وی افزود: در بین دستگاه‌های تابعه‌ وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک صادرات با جذب ١٤ هزار ایثارگر بالاترین جمعیت جذب‌شده این گروه را به خود اختصاص داده است که این امر بیانگر رویکرد و روحیه‌ انقلابی مدیران ارشد این بانک است.

مشاور وزیر اقتصاد و دارایی در امور ایثارگران بیان داشت: حضور گسترده خیل عظیم فرزندان شهدا، رزمندگان، جانبازان و آزادگان سرافراز در بانک صادرات ایران ضامن نظام سلامت اداری در این بانک ‌شده است که پیشرفت‌های چشمگیر بانک صادرات ایران از حیث منابع مالی و مسائل مرتبط به سیستم بانکداری، دلیلی بر این مدعاست.

 

حجت‌الاسلام لطف‌الله ثقفی مشاور وزیر اقتصاد و دارایی در امور ایثارگران در پایان سخنانش بانک صادرات ایران را بانکی عزتمند و مقتدر خواند و گفت: ایثارگری محدود به زمان جنگ نیست بلکه امروز نیز کشور در جنگ اقتصادی و تحریم‌های ناجوانمردانه نیاز به گذشت، ازخودگذشتگی و ایثار دارد.