قرارداد انتقال دانش فنی تبدیل متانول پتروشیمی زاگرس به اتانول سنتزی امضاء شد
قرارداد انتقال دانش فنی تبدیل متانول پتروشیمی زاگرس به اتانول سنتزی امضاء شد

برای اولین بار در صنعت پتروشیمی کشور قرارداد انتقال دانش فنی لایسنس تبدیل متانول پتروشیمی زاگرس به اتانول سنتزی با شرکت دالیان چین در روز شنبه مورخ 10 دی‌ماه سال جاری امضاء شد

اقتصاد و بیمه -برای اولین بار در صنعت پتروشیمی کشور قرارداد انتقال دانش فنی لایسنس تبدیل متانول پتروشیمی زاگرس به اتانول سنتزی با شرکت دالیان چین در روز شنبه مورخ 10 دی‌ماه سال جاری امضاء شد.

به گزارش پتروهمکار به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی زاگرس، مراسم قرارداد امضاء انتقال دانش فنی لایسنس طرح تبدیل متانول پتروشیمی زاگرس به اتانول سنتزی با شرکت دالیان چین با حضور دکتر متین دیداری مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت پتروشیمی زاگرس و مدیر عامل شرکت دالیان چین در دفتر مرکزی پتروشیمی زاگرس در تهران با ظرفیت تولید 300 هزار تنی تبدیل متانول به اتانول سنتزی برگزار گردید.
دکتر متین دیداری در این مراسم بیان کرد: با امضاء این قرارداد اولین کارخانه 300 هزار تنی تبدیل متانول به اتانول سنتزی در کشو ر در مدت 36 ماه به بهره برداری خواهد رسید و شرکت پتروشیمی زاگرس به منظور تکمیل زنجیره ارزش و حرکت به سمت توسعه، گام بلند و تاریخی تبدیل متانول به اتانول سنتزی برای اولین بار در صنعت پتروشیمی کشور را برداشت و با امضاء این قرارداد بسیار مهم؛ کشور را از واردکننده اتانول سنتزی به صادرکننده این محصول با ارزش تبدیل می‌گردد.
مدیر عامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت پتروشیمی زاگرس افزودند: با اتمام طرح تبدیل متانول به اتانول سنتزی علاوه بر سودآوری و تثبیت منافع اقتصادی شرکت به منظور جلوگیری از خام فروشی، کمک بسیار شایانی در ارزآوری به کشور نیز خواهد شد؛ که در ادامه تکمیل زنجیره ارزش متانول در آینده شاهد تولید محصولات دیگری از جمله: دی.متیل.اتر و متیل استات نیز فراهم می‌گردد.
دکتر دیداری گفت: با امضای این قرارداد به زودی ساخت طرح MTO در منطقه پارسیان و احداث پارک متانول در منطقه مکران با هدف خلق 24 محصول جدید آغاز خواهد شد.
قابل ذکر است شرکت پتروشیمی زاگرس به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان متانول در دنیا می‌باشد که به منظور تکمیل زنجیره پایین دستی خود و ایجاد ارزش افزوده، اقدام به تبدیل این محصول با ارزش به مواد صنایع پایین دستی نموده است.