فعالیت بی وقفه خطوط تولید دارو/۶۰۰ هزار «آسیفن» در یک هفته تولید شد
فعالیت بی وقفه خطوط تولید دارو/۶۰۰ هزار «آسیفن» در یک هفته تولید شد

علیرضا عسکری با تاکید بر این که تولید دارو با استفاده از تمامی ظرفیت ها در هلال احمر ادامه دارد، گفت: ۶۱۹ هزار و ۱۴۰ عدد «آسیفن» در هفته گذشته در مجموعه سها هلال احمر تولید شد

اقتصاد و بیمه – علیرضا عسکری با تاکید بر این که تولید دارو با استفاده از تمامی ظرفیت ها در هلال احمر ادامه دارد، گفت: ۶۱۹ هزار و ۱۴۰ عدد «آسیفن» در هفته گذشته در مجموعه سها هلال احمر تولید شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر با اشاره به تولیدات در حوزه دارو گفت: یکی از محصولاتی که در زیرمجموعه‌های سازمان تدارکات پزشکی تولید می‌شود، «آسیفن» است. این نمونه دارویی که جامعه هدف زیادی دارد از اول اردیبهشت تا روز هشتم به مقدار ۶۱۹ هزار و ۱۴۰ عدد ساخته شد.
وی افزود: همچنین در این مدت ۲۰۳ هزار عدد قرص آزیتروماسین، ۹۰ هزار عدد کپسول آزیتروماسین، ۳۶۱ هزار عدد ایبوپروفن و ۱۴۴ هزار عدد کتوتیفن نیز تولید شده است.
عسکری ادامه داد: هفته گذشته بالغ بر ۶۰ هزار عدد شربت متادون و ۳۷۸ هزار عدد قرص فینوپروست نیز در سهاهلال ساخته شده است و روند تولید این داروها با جدیت ادامه دارد.
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی تصریح کرد: در مجموع در هفته گذشته ۵۸۱ هزار عدد قرص، ۷۰۹ هزار عدد کپسول و ۵۶۶ هزار عدد بطری شربت دارویی تولید شده و هلال احمر با استفاده از تمامی ظرفیت ها و بدون وقفه خطوط تولید داروی خود را فعال نگه می دارد.