فرهنگ ایثار و شهادت با کار و تولید در ذوب‌آهن اصفهان عجین شده است
فرهنگ ایثار و شهادت با کار و تولید در ذوب‌آهن اصفهان عجین شده است

همایش گرامیداشت سردار شهید محمد کاظم‌زاده شهید شاخص سازمان کارگران و کارخانجات کشور در سال ۱۴۰۲ با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج کشور، حمیدرضا اله‌بداشتی رئیس سازمان کارگران و کارخانجات کشور، جمعی از خانواده‌های معزز شهدا، آیت ا… رهبر مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی، جمعی از فرماندهان سپاه استان و شهرستان لنجان ، مهدی کوهی مدیرعامل و تعدادی از مدیران ،کارکنان و بسیجیان ذوب‌آهن اصفهان برگزار شد

اقتصاد و بیمه – همایش گرامیداشت سردار شهید محمد کاظم‌زاده شهید شاخص سازمان کارگران و کارخانجات کشور در سال ۱۴۰۲ با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج کشور، حمیدرضا اله‌بداشتی رئیس سازمان کارگران و کارخانجات کشور، جمعی از خانواده‌های معزز شهدا، آیت ا… رهبر مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی، جمعی از فرماندهان سپاه استان و شهرستان لنجان ، مهدی کوهی مدیرعامل و تعدادی از مدیران ،کارکنان و بسیجیان ذوب‌آهن اصفهان برگزار شد.

 

سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی در این آیین با بیان اینکه برگزاری این جلسات مؤثرترین جهاد تبیین در شرایط فعلی است، اظهار کرد: جامعه کارگری در دوران دفاع مقدس ۱۴ هزار شهید به خون خفته تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به شرایط حال حاضر ملت ایران و جمهوری اسلامی، گفت: شاید در سطح دنیا تقابل‌هایی بین بعضی از دولت‌ها وجود داشته باشد و یا علیه برخی از ملت‌ها توطئه‌هایی وجود داشته باشد اما این نوع تقابل با ملت ایران در سده‌های اخیر در مورد هیچ ملتی وجود نداشته و مشابه ندارد.

وی ادامه داد: برای تبیین این مسئله باید به دوران پیروزی انقلاب اسلامی برگردیم؛ پیروزی انقلاب اسلامی باعث تحولاتی شد که نظام سلطه تمام ظرفیت‌های خود را علیه ملت ایران به میدان بیاورد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه هندسه قدرت تغییر کرده است چون مهم‌ترین سرزمین غرب آسیا از زیر سلطه آمریکا خارج و نظم آمریکایی‌ها برهم ریخته شد گفت: تأثیرات انقلاب به‌گونه‌ای بود که کشورهای حوزه قفقاز شوروی به سمت استقلال رفتند و امام خمینی(ره) به‌درستی فروپاشی شوروی و بلوک شرق را پیش‌بینی کردند.

سرتیپ سلیمانی با بیان این‌که آینده دنیا به‌شدت مذهبی خواهد بود، عنوان کرد: اسلام در بعضی از جوامع اروپایی جمعیت‌های میلیونی دارد؛ رشد اسلام و تشیع در آفریقا را ببینید؛ دلیل مواجهه آمریکا و نظام سلطه با جمهوری اسلامی این است که قدرت در دنیا را تغییر دادند

حمیدرضا اله بداشتی مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور نیز ضمن تبریک هفته کار و کارگر گفت : دشمن در عرصه‌های مختلف یک جنگ ترکیبی را آغاز کرده است و بخش صنعت کشور را به‌صورت ویژه مورد هدف قرار داده بود و لذا در این اندیشه بود که واحدهای صنعتی کشور را زمین‌گیر کند.

وی افزود : در این راستا جهاد تبیین،جهاد خدمت و جهاد امیدآفرینی در این هفته به‌صورت ویژه در دستور کار قرارگرفته است.

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور تصریح کرد : دشمن اقتصاد ما را هدف قرار داده است و همه شاهد بودیم که مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خودشان،اقتصاد و تولید را برای همه بخش‌های کشور به‌عنوان تکلیف اصلی معرفی نمودند.

اله بداشتی بیان کرد : کارگران و بسیجیان کشور در دوران قبل از انقلاب،شکل‌گیری آن و بعد از انقلاب با اتحاد و تکیه‌بر توان داخل همه نقشه دشمنان را خنثی نمودند.

جامعه کارگری در کلیه برهه‌های حساس کشورمان خوش درخشیده است

وی گفت : بر اساس بیانات حضرت امام (ره) جامعه کارگری،وفادارترین جامعه است و در کلیه برهه‌های حساس کشورمان خوش درخشیده است و وفاداری خودش را به‌نظام و انقلاب اسلامی ایران ثابت کرده است.

مهدی کوهی مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان نیز گفت : در آیین تجدید میثاق جامعه کار و تولید با آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) که در مرقد مطهر بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، سردار شهید محمد کاظم‌زاده شهید ذوب‌آهنی، به‌عنوان شهید شاخص سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در سال ۱۴۰۲ معرفی گردید.

وی افزود : این شهید بزرگوار در دهه ۶۰ در ذوب‌آهن اصفهان خدمت نمودند و در کردستان به فیض عظیم شهادت نائل شدند و محفل بزرگ امروز به پاسداشت یاد و خاطره این شهید بزرگوار برگزارشده است.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان تصریح کرد : همکاران شهید کاظم‌زاده در این کارخانه عزم خود را جزم نمودند تا در دورانی که استکبار همه تلاش خود را برای آسیب زدن به تولید و صنعت کشورمان به کار گرفته است، این عزیزان با تلاش و کوشش شبانه‌روزی خودشان منویات مقام معظم رهبری را در خط اول جبهه صنعت (ذوب‌آهن اصفهان) به نحو شایسته عملیاتی نمایند.

کارگران ذوب‌آهنی فرمایش ۴۰ سال گذشته حضرت امام خمینی (ره) را در میدان عمل تجلی بخشیدند

وی ادامه داد : امروز فرزندان آن امام عزیز در ذوب‌آهن ۸۵درصد از قطعات و تجهیزات موردنیاز خط تولید را که درگذشته از کشورهایی مانند روسیه،اکراین و … وارد می‌شد در داخل کارخانه و کشور بومی‌سازی کردند. در یک جمله می‌توانم بگویم کارگران زحمت‌کش ذوب‌آهن اصفهان فرمایش «ما می‌توانیم» ۴۰ سال گذشته حضرت امام خمینی (ره) را در میدان عمل تجلی بخشیدند.

مقام معظم رهبری تولید ریل ملی در کشور را به‌عنوان یک دستاورد افتخارآفرین بزرگ به همگان معرفی نمودند

مهدی کوهی اظهار داشت : مقام معظم رهبری همواره بر مقوله «ساخت داخل» تأکید ویژه‌ای دارند و امروز باافتخار اعلام می‌کنم فرزندان ایشان با تولید ریل ملی در ذوب‌آهن اصفهان ساخت داخل و ما می‌توانیم را به یکدیگر پیوند دادند و این رویه را به نحو مطلوب پیاده‌سازی کردند. ایشان نیز در پیام نوروزی خودشان تولید ریل ملی در کشور را به‌عنوان یک دستاورد افتخارآفرین بزرگ به همگان معرفی نمودند.

وی خاطرنشان کرد : راه‌آهن جمهوری اسلامی،شرکت زیرساخت،متروی کلان‌شهرها و درمجموع کلیه نیاز ریلی کشور هم‌اکنون از ریل ذوب‌آهن اصفهان تأمین می‌شود.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان گفت : این افتخار بزرگ را به شهید کاظم‌زاده و کلیه شهدای ذوب‌آهن اصفهان تبریک می‌گویم و به آن‌ها اطمینان می‌دهم که وصایا و مَنش و روش زندگی شما عزیزان همواره در این مجتمع عظیم صنعتی اساسی‌ترین سرمایه و هدایتگر ما خواهد بود.

وی تصریح کرد : رشد تولید ۴۵ درصدی محصولات ارزش افزا در سال گذشته به‌عنوان برنامه اصلی شرکت برای سال ۱۴۰۲ تدوین‌شده بود و مقام معظم رهبری نیز در پیام نوروزی خودشان این رویکرد را با نام‌گذاری سال جدید تحت عنوان «رشد تولید،مهار تورم» نقشه راه همه مسئولین و دستگاه‌های اجرایی کشور قراردادند.

فرهنگ ایثار و شهادت با کار و تولید در ذوب‌آهن اصفهان عجین شده است

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان گفت : فرهنگ ایثار و شهادت با کار و تولید در ذوب‌آهن اصفهان به معنای واقعی کلمه عجین شده است و در سال جدید نیز برنامه راهبردی شرکت با کار جهادی، فعالیت دانش‌بنیان، اقتصاد مقاومتی و مهندسی معکوس و همچنین با همدلی و تلاش شبانه‌روزی تک‌تک کارکنان عملیاتی می‌شود.

وی اضافه کرد : این راهبرد تدوین‌شده به مهار تورم،رشد تولید و کاهش قیمت تمام‌شده در ذوب‌آهن اصفهان منجر می‌شود.

شایان‌ ذکر است در این آیین از لوح معرفی سردار شهید محمد کاظم‌زاده شهید شاخص سال و کتاب خورشید اورامانات از تولیدات روابط عمومی ذوب‌آهن اصفهان که زندگی‌نامه این شهید بزرگوار است، رونمایی شد .

همچنین از خانواده سردار شهید محمدکاظم زاده و همچنین جهادگران نمونه بسیجی استان و یازده کارگر نمونه ذوب‌آهن اصفهان به نمایندگی از کارگران نمونه این مجتمع عظیم صنعتی در این آیین تجلیل به عمل آمد.