صبح امروز تعدادی از کارکنان شرکت فجر انرژی خلیج فارس، به همت سازمان مردم نهاد دیده‌بان انرژی پاک شرکت فجر، اقدام به پاکسازی حاشیه شمالی خور جعفری کردند. به گزارش روابط عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس، این اقدام در راستای تحقق شعار امسال این انجمن که احیای زیست بوم‌ها بوده، انجام شده است. خوریات […]

صبح امروز تعدادی از کارکنان شرکت فجر انرژی خلیج فارس، به همت سازمان مردم نهاد دیده‌بان انرژی پاک شرکت فجر، اقدام به پاکسازی حاشیه شمالی خور جعفری کردند.
به گزارش روابط عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس، این اقدام در راستای تحقق شعار امسال این انجمن که احیای زیست بوم‌ها بوده، انجام شده است.
خوریات از زیست بوم‌های مهم است و آلودگی هر یک از خورهای زنگی، جعفری، غزاله، احمدی و غنام در نهایت منجر به آلودگی و تخریب اکوسیستم منحصر بفرد در منطقه می‌شود.
با توجه به این نکته، رهاسازی ضایعات انسانی در اطراف و بستر خورها، علاوه بر تخریب اکوسیستمی و از بین رفتن گونه‌های زیستی موجب ایجاد مناظر زشت حاشیه خورها پس حفاظت و بهسازی از آن‌ها در منطقه امری ضروری تلقی می‌شود.
لازم به ذکر است که سازمان مردم نهاد دیده‌بان انرژی پاک فجر در سال ۹۷ نیز در راستای الگوسازی، جلب توجه مردم و مسئولین به حفاظت محیط زیست و مدیریت بهتر پسماندهای خانگی و صنعتی اقدام به پاکسازی حاشیه خور زنکی کرده است.