فاز دوم پتروشیمی ایلام به همت متخصصان داخلی راه‌اندازی شد
فاز دوم پتروشیمی ایلام به همت متخصصان داخلی راه‌اندازی شد
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از راه‌اندازی فاز دوم پتروشیمی ایلام به دست متخصصان داخلی خبر داد و گفت: ۷۱ درصد تجهیزات این فاز از شرکت‌های داخلی تأمین شده است.

به گزارش اقتصاد و بیمه ، جعفر ربیعی امروز (پنجشنبه، چهارم دی‌ماه) در آیین بهره‌برداری رسمی واحد الفین و گوگردزدایی پتروشیمی ایلام از جمله طرح ملی وزارت نفت، اظهار کرد: مگاپروژه بیدبلند خلیج فارس هم در روزهای آینده با فرمان رئیس جمهوری گشایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه فاز نخست پتروشیمی ایلام در سال ۹۳ به بهره‌برداری رسید، افزود: امروز زنجیره پتروشیمی ایلام را با طرح تولید اتیلن از گازها و میعانات گازی که از پالایشگاه گازی دریافت می‌کند و واحد گوگردزدایی به بهره‌برداری رسمی می‌رسند.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ادامه داد: فاز دوم پتروشیمی ایلام با مجموع رقم سرمایه‌گذاری ۸۶۶ میلیون یورو اجرا شده است.

ربیعی با بیان اینکه عملیات نصب، پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی فاز دوم پتروشیمی ایلام بدون حضور کارشناسان و شرکت‌های خارجی و به همت شرکت‌های ایرانی انجام شده است، تصریح کرد: ۷۱ درصد تجهیزات این فاز از شرکت‌های ایرانی و در داخل تأمین شده است.

وی با اشاره به اینکه فاز دوم پتروشیمی ایلام برای حدود ۱۳۰۰ نفر در زمان ساخت و ۱۹۰ نفر به‌طور مستقیم و ۶۵۰ نفر به‌طور غیرمستقیم در زمان بهره‌برداری اشتغال ایجاد کرده است، گفت: بیش از ۹۰ درصد کارکنان پروشیمی ایلام بومی استان هستند.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به طرح‌ها و برنامه‌های بسیار هلدینگ خلیج فارس و شرکت‌های زیرمجموعه برای توسعه صنایع پایین‌دستی اشاره و اظهار کرد: طرح تولید پلی‌پروپیلن از پروپیلن تولیدی پتروشیمی ایلام در پایین دست این مجتمع در حال اجراست که ۵۲ درصد پیشرفت دارد و محصول بسیار با ارزشی تولید خواهد کرد.

ربیعی افزود: ساخت یک پارک پلی‌پروپیلن در کنار این واحد پیش‌بینی شده است که خوراک آن را هلدینگ خلیج فارس تضمین می‌کند و با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان بخش خصوصی انجام می‌شود که ثروت‌آفرینی و اشتغالزایی بالایی را به وجود خواهد آورد.