عملیات احداث واحد تبخیر کلر مایع پتروشیمی آبادان آغاز شد
عملیات احداث واحد تبخیر کلر مایع پتروشیمی آبادان آغاز شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با بهره برداری از واحد تبخیر کلر مایع پتروشیمی آبادان تا سه ماه آینده، روزانه ۳۰ تن به ظرفیت تولید کلر در پتروشیمی آبادان افزوده خواهد شد

اقتصاد و بیمه – وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با بهره برداری از واحد تبخیر کلر مایع پتروشیمی آبادان تا سه ماه آینده، روزانه ۳۰ تن به ظرفیت تولید کلر در پتروشیمی آبادان افزوده خواهد شد.

 

✍به گزارش شستا رسانه، عملیات احداث واحد تبخیر کلر مایع پتروشیمی آبادان با اعتباری افزون بر ۷۲ هزار میلیون ریال امروز در آیینی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد.

🔹️سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این آیین اظهار کرد: با بهره برداری از این واحد صنعتی تا سه ماه آینده، روزانه ۳۰ تن به ظرفیت تولید کلر در پتروشیمی آبادان افزوده خواهد شد و تولید در این واحد صنعتی به ۸۰ تن در روز خواهد رسید.

🔸️وی با اشاره به ایجاد اشتغال در این واحد افزود: با بهره برداری از واحد تبخیر کلر مایع، سودآوری سالانه پتروشیمی آبادان به یکهزار و ۷۳۲ میلیارد ریال خواهد رسید.

🔹️وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی استفاده از حداکثر ظرفیت واحدهای پایین دستی با افزایش توان تزریق خوراک را از اهداف احداث این طرح دانست و گفت: خودکفایی در تولید و پاسخگویی به نیازهای کشور، رقابت با سایر تولیدکنندگان و افزایش صادرات با توجه به افزایش خلوص محصول از دیگر اهداف احداث این واحد در پتروشیمی آبادان هستند.

🔸️وی ادامه داد: با بهره برداری از این طرح، کاهش بهای تمام شده تولید و کاهش نیاز به خرید EDC برای تولید محصول نهایی پیش‌بینی می‌شود.