عزم چادرملو برای بهره‌برداری از ۷ طرح توسعه‌ای تا پایان سال
عزم چادرملو برای بهره‌برداری از ۷ طرح توسعه‌ای تا پایان سال

اقتصاد و بیمه-سهم گروه چادرملو در سال ۱۴۰۲ در تولید کنسانتره ۱۰٫۶ میلیون تن و معادل ۱۷ درصد، تولید گندله ۳٫۹ میلیون تن و معادل ۷ درصد، تولید آهن اسفنجی ۳٫۴ معادل ۱۰ درصد و تولید شمش فولادی ۲٫۰۴ معادل ۶ درصد است. به گزارش اقتصاد و بیمه: ۶ تیرماه مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان […]

اقتصاد و بیمه-سهم گروه چادرملو در سال ۱۴۰۲ در تولید کنسانتره ۱۰٫۶ میلیون تن و معادل ۱۷ درصد، تولید گندله ۳٫۹ میلیون تن و معادل ۷ درصد، تولید آهن اسفنجی ۳٫۴ معادل ۱۰ درصد و تولید شمش فولادی ۲٫۰۴ معادل ۶ درصد است.

عزم چادرملو برای بهره‌برداری از ۷ طرح توسعه‌ای تا پایان سال

به گزارش اقتصاد و بیمه: ۶ تیرماه مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲ با حضور ۸۸ درصد سهام‌داران در محل مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.

امیرعلی طاهرزاده در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت خبر از عزم چادرملو برای بهره‌برداری از ۷ طرح توسعه با سرمایه‌گذاری ۳۷۵ هزار میلیارد ریال تا پایان سال داد.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو تاکید کرد: روند رو به رشد این شرکت قطعا به دلیل مساعدت سهامداران بوده است.

وی درباره جایگاه گروه چادرملو در زنجیره تولید فولاد کشور در سال گذشته گفت: سهم گروه چادرملو در سال ۱۴۰۲ در تولید کنسانتره ۱۰٫۶ میلیون تن و معادل ۱۷ درصد، تولید گندله ۳٫۹ میلیون تن و معادل ۷ درصد، تولید آهن اسفنجی ۳٫۴ معادل ۱۰ درصد و تولید شمش فولادی ۲٫۰۴ معادل ۶ درصد است.

طاهرزاده افزود: گروه چادرملو در تولید کنسانتره کشور در سال ۱۴۰۲ در جایگاه دوم، در تولید گندله در جایگاه ششم، در تولید آهن اسفنجی در جایگاه پنجم و در تولید شمش فولادی در جایگاه هفتم کشور قرار گرفت.

وی عنوان کرد: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو دارای ۵ خط تولید کنسانتره است که ظرفیت اسمی این خطوط مجموعا ۸٫۵ میلیون تن است که این شرکت در سال گذشته فراتر از ظرفیت اسمی تولید انجام داده است.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به میزان فروش شرکت گفت: در سال گذشته فروش شرکت در بخش کنسانتره ۵٫۸ میلیون تن بوده که ۲۲٫۵ همت درآمدزایی داشته است. همچنین فروش داخلی چادرملو در سال گذشته به ۵۳۵ هزار و ۷۴ میلیارد و ۵۱۴ میلیون ریال و فروش صادراتی شرکت به ۳۲ هزار و ۷۷۹ میلیارد و ۵۲۷ میلیون ریال رسید.

وی ادامه داد: مجموع فروش شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در سال گذشته به ۵۶۷ هزار و ۸۵۴ میلیارد و ۴۱ میلیون ریال رسید. جمع دارایی‌های شرکت نیز به ۸۸ همت افزایش یافته است.

طاهرزاده عنوان کرد: عزم چادرملو بهره‌برداری از ۷ طرح توسعه‌ای با سرمایه‌گذاری ۳۷۵ هزار میلیارد ریال تا پایان سال است که این طرح‌ها ۱۸۷۰ نفر اشتغالزایی مستقیم و ۶ هزار و ۵۶۰ نفر اشتغال غیر مستقیم به همراه دارد.

طاهرزاده طرح‌ها و اهداف کوتاه‌مدت شرکت چادرملو را شامل ادامه عملیات احداث نیروگاه سیکل‌ ترکیبی به ظرفیت ۵۴۶ مگاوات در اردکان به روش EPC، ادامه روند اجرایی احداث کارخانه اکسیژن با ظرفیت ۱۵۰۰۰ نرمال متر مکعب، عملیات اجرایی احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ مگاواتی و مشارکت در سرمایه‌گذاری، طراحی و اجرای عملیات پروژه اکتشاف، استخراج، فرآوری و تولید کنسانتره از آنومالی A10 برشمرد.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو درباره اهداف و طرح‌های بلندمدت این شرکت گفت: طرح مگامدول آهن اسفنجی به ظرفیت ۳ میلیون تن، عملیات اجرایی و احداث و بهره‌برداری از کارخانه ذوب، کلاف و آهن اسفنجی فولاد سرمد ابرکوه، بهره‌برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۴۶ مگاواتی اردکان، طرح احداث کارخانه میلگرد و کلاف در میبد و … از جمله این طرح‌هاست.

وی ادامه داد: احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ مگاواتی در منطقه خضرآباد و احداث دو نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در بهاباد و اردکان را آغاز کرده‌ایم. پروژه احداث کارخانه کلاف‌سازی با ظرفیت تولید ۴۵۰ هزار تن کلاف فولادی، کارخانه فولادسازی و احداث کارخانه احیا مستقیم را در شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه در دست اجرا داریم که پروژه کلاف آن در تابستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

طاهرزاده تاکید کرد: برنامه‌ریزی جهت کاهش قیمت تمام شده حمل مواد معدنی در مجموعه چادرملو انجام شده است و بر همین اساس ۵۵۰ واگن و ۵۴ کشنده خریداری شده و قرارداد خرید ۱۰ دستگاه لوکوموتیو نیز منعقد شده است.

در پایان مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، ۶۲ تومان به ازای هر سهم سود تقسیم شد.