صدور پروانه فعالیت شركت بيمه اتکایی سامان (سهامي عام)
صدور پروانه فعالیت شركت بيمه اتکایی سامان (سهامي عام)
براساس "قانون تاسیس موسسات بیمه غیردولتی" و "قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری" و نظر به تایید شورای عالی بیمه و تصویب مجمع عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجوز فعالیت شرکت بیمه اتکایی سامان در زمینه انجام عملیات اتکایی در تمام رشته های بيمه ای صادر شد.

به گزارش اقتصاد بیمه به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، مهندس مجید بهزادپور طی نامه‌ای صدور مجوز فعالیت این شرکت را تبریک گفت و افزود: اينك كه به لطف خداوند متعال و تلاش مستمر دست‌اندركاران، پروانه فعاليت آن شركت صادر شده، ضمن تبريك به سرکارخانم مینا صدیق نوحی به عنوان مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره، مدیران، کارکنان و سهامداران شرکت سهامی بیمه اتکایی سامان، انتظار می‌رود تمام مسئولین آن شرکت، تلاش و دقت خود را در رعايت قوانين و مقررات مربوطه به كار گيرند.
وی در ادامه مي افزايد: در این راستا بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران نیز حسب وظایف قانوني خود بر عملكرد آن شركت در چارچوب قوانین و مقررات مربوط نظارت خواهد نمود.
 مهندس بهزادپور همچنین به اجرای کامل موارد ذیل از سوی آن شرکت تاکید کرد:
۱-    کلیه کارکنان آن شرکت به ویژه کارکنان کلیدی تأييد صلاحيت شده براي تصدي سمت‌های مختلف بايد در چارچوب ضوابط و مقررات مصوب شورای‌عالی بیمه فعاليت نمايند و در صورتي كه به هر علت تغيير هر یک از کارکنان کلیدی آن شرکت مدّ نظر باشد لازم است قبلاً فرد واجد شرايط ديگري براي احراز صلاحيت حرفه‌ای به بيمه مركزي معرفي گردد.
۲-  در اجرای آیین‌نامه‌های مصوب شورای‌عالی بیمه و دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های بیمه مرکزی، کلیه اطلاعات، مدارك و مستندات مورد نیاز واحدهای مختلف بیمه مرکزی در چارچوب تعیین شده به این سازمان ارسال گردد.
۳-  در پذیرش و نگهداری ریسک، ضوابط مصوب شورای عالی بیمه در خصوص حداکثر ظرفیت مجاز نگهداری شرکت و نیز الزامات مندرج در آيين‌نامه «نحوه محاسبه و نظارت بر توانگري مالي مؤسسات بيمه» و برنامه عملیاتی آن شرکت رعایت شود.
۴-  رعایت کلیه موارد مندرج در اساسنامه آن شرکت که به تأیید بیمه مرکزی رسیده است و نیز رعایت کلیه الزامات مقرر در قانون مبارزه با پولشویی و آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی آن الزامی است.

جزئیات پذیره‌نویسی سهام شرکت بیمه اتکایی سامان (اتکاسا) در بورس