شکوفایی ساخت داخل در ذوب آهن حاصل توان مهندسی در این شرکت است
شکوفایی ساخت داخل در ذوب آهن حاصل توان مهندسی در این شرکت است

آییین بزرگداشت روز مهندس سوم اسفند ماه با حضور مهدی کوهی مدیرعامل ، آیت الله رهبر مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی ، جمعی از معاونین ، مدیران و مهندسین ذوب آهن اصفهان در تالار آهن شرکت برگزار شد

اقتصاد و بیمه – آییین بزرگداشت روز مهندس سوم اسفند ماه با حضور مهدی کوهی مدیرعامل ، آیت الله رهبر مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی ، جمعی از معاونین ، مدیران و مهندسین ذوب آهن اصفهان در تالار آهن شرکت برگزار شد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در این آیین ضمن تبریک روز مهندس گفت : این شرکت با بیش از نیم قرن قدمت، دانشگاه تربیت مدیر،مهندس،تکنسین و کارگر ماهر برای صنعت فولاد کشور محسوب می شود. در دهه ۵۰ که این مجتمع عظیم صنعتی راه اندازی شد،سایر صنایع کشور مانند نساجی،پالایشگاه و … از وجود مدیران این مجموعه و آموزش های آنها برای ساخت و راه اندازی طرح های گوناگون در اقصی نقاط کشور بهره مند شدند لذا ذوب آهن اصفهان افتخار ملی است و بنابراین باید در همه بخش ها در تراز ملی به آن نگریسته شود.
وی افزود : از اولین روز حضورم در کارخانه، بازدیدهای میدانی و ارتباط چهره به چهره با کارکنان خط تولید را محور اصلی برنامه ها قرار دادم که این رویکرد نشان می دهد “تولید” اولین اولویت کارخانه است زیرا از رهمنون تولید پایدار، ذوب آهن اصفهان همچنان پرچم دار صنعت فولاد کشور باقی می ماند.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد : لازمه تولید پایدار،خوراک و مواد اولیه آهن دار پایدار است.در دوره های قبل سهمیه یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن مواد اولیه از معاونت معدنی وزارت صمت اخذ شد اما در طی سال ۱۴۰۰ و سال جاری از آن استفاده نشد که برقرار کردن این سهمیه به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد : ذوب آهن اصفهان در مزایده معدن ققنوس شماره ۱ در سنگان نیز شرکت کرد و می تواند بخشی از مواد اولیه مورد نیازش را از این معدن تامین کند که اولین محموله آن نیز وارد کارخانه شد.
مدیرعامل ذوب آهن دو پروژه LF۳ و باتری دو را پروژه های اولویت دار شرکت برشمرد و اظهار داشت : برنامه ریزی و برگزاری جلسات این پروژه ها و تعامل با پیمانکاران آنها از هفته آینده آغاز می شود.
وی در ادامه به یوتیلیتی ها پرداخت و گفت : خوشبختانه ذوب آهن اصفهان با نگاه مهندسی به راه اندازی و توسعه نیروگاهها پرداخته است که یک اقدام قابل تحسین به شمار می رود. در زمینه آب نیز در دوره جدید مشارکت در پروژه خط انتقال آب به اصفهان را به صورت جدی پیگیری می کنیم.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود : تامین حدود ۸۵درصد از قطعات و تجهیزات مورد نیاز خط خط تولیدکارخانه و ساخت ۱۸ هزار نمونه در مجموعه کارگاههای ساخت ذوب آهن اصفهان از بدو تاسیس تاکنون اقدام قابل تحسینی است و مجددا به تلاشگران این عرصه خسته نباشید می گویم.
وی ادامه داد : قطعاً روح پر فتوح حضرت امام (ره) از این توانمندی ذوب آهنی ها شاد است و همچنین مقام معظم رهبری که همواره به مقوله “ساخت داخل” تاکید دارند، این تلاش ها و خودکفایی ها را که مظهر اقتصاد مقاومتی،مدیریت جهادی و تولید دانش بنیان است افتخاری بزرگ قلمداد می کنند.
مدیرعامل شرکت گفت : در دوره جدید، جوان گرایی و جانشین پروری نیز به عنوان دو راهبرد اساسی پیگیری می شود تا بتوانیم از دانش و تجربه نسل جوان ذوب آهن در پیشبرد استراتژی های مجموعه بهره مند شویم و در این زمینه معاونت سرمایه انسانی و توسعه مدیریت شرکت برنامه های بسیار خوبی دارد که اطلاع رسانی می شود.
آیت الله رهبر مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقش مهم این مجتمع عظیم صنعتی در ساخت و توسعه سایر صنایع فولادی کشور پرداخت و گفت : مهندسین ذوب آهن اصفهان در برابر مشکلات همچون کوه راسخ هستند و این ایستادگی از صفات مومن است.
مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت افزود : خواجه نصیرالدین طوسی که روز بزرگداشت او با عنوان روز مهندس نام گرفته از جمله شخصیت های بزرگ دنیای اسلام ، تشییع و ایران است و این نامگذاری ارزش والای مهندسین در کشور ما را نشان می دهد .
مهرداد تولائیان معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان نیز در این آیین گفت : این مجتمع عظیم صنعتی در حال حاضر به لحاظ توان مهندسی خودکفا شده و تمام فعالیت های مهم با توان مهندسی کارکنان شرکت انجام می شود که بخش مهم آن حاصل تبدیل کردن تهدید تحریم به فرصت خوداتکایی است .
وی ، کسب تجربه را یک امر مهم در توان مهندسی دانست و گفت : مهندس با کار و فعالیت توانمند می شود و مهندسین ذوب آهن با کسب تجارب ارزشمند در این مجتمع عظیم صنعتی بسیار توانمند شده اند. به لحاظ علمی و تخصصی نیز ، خوشبختانه در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی های ارتباطی ، دسترسی به منابع علمی بسیار آسان تر از گذشته است .
احمد سلیمی معاون مالی و اقتصادی ذوب آهن اصفهان نیز گفت : مهندس با تکیه بر دانش و تخصص خود به نیازهای بشری پاسخ می دهد و در بخش مالی نیز شاهد توسعه مهندسی مالی هستیم که به نیازهای بشر در این حوزه پاسخ می دهد .
محمد جعفرصالحی معاون خرید شرکت نیز گفت : هم اکنون بیش از ۹۰ درصد صنایع فولادی کشور از توان تخصصی و مدیریتی مهندسین ذوب آهنی استفاده می کنند .
وی افزود : توانمندی مهندسین ذوب آهن حاصل تاثیر محیط این شرکت بر افراد است . محیط و فضای ذوب آهن بسیار مستعد یادگیری است و به همین دلیل ذوب آهنی ها در دوران بازنشستگی نیز به سرعت جذب سایر صنایع می شوند .
آرش شفیعی سرپرست معاونت سرمایه های انسانی و توسعه مدیریت نیز با اشاره به ضرورت بهره گیری از توان و دانش نیروهای جوان و با انگیزه شرکت گفت : با توجه به تدابیر مدیریت عالی شرکت ، به زودی فرم خوداظهاری در بخش پرتال کارکنان شرکت قرار می گیرد تا این تلاشگران بتوانند توانایی ، شایستگی و تخصص خود را اظهار نمایند و قطعاً این اطلاعات در تصمیمات مدیریتی و جانشین پروری مورد استفاده قرار می گیرد .