شروع به کار رسمی هواپیمایی یزد ایر/ چادرملو سهامدار ۴۹ درصدی یزد ایر
شروع به کار رسمی هواپیمایی یزد ایر/ چادرملو سهامدار ۴۹ درصدی یزد ایر

روز جمعه ۲۸ بهمن ماه به مناسبت عید سعید مبعث، شرکت هواپیمایی یزد ایر به طور رسمی کار خود را آغاز کرد و پرواز افتتاحیه این شرکت نیز در ساعت ۱۸.۳۰ صورت گرفت

اقتصاد و بیمه – روز جمعه ۲۸ بهمن ماه به مناسبت عید سعید مبعث، شرکت هواپیمایی یزد ایر به طور رسمی کار خود را آغاز کرد و پرواز افتتاحیه این شرکت نیز در ساعت ۱۸.۳۰ صورت گرفت.

شرکت هواپیمایی یزد ایر با دو فروند ایرباس ۳۱۰ دو فروند هواپیمای ERJ145 و یک فروند هواپیمای BAE146 فعالیت خود را آغاز کرده است.

دو فروند هواپیمای ERJ145 به تازگی وارد کشور شده است و مراحل قانونی ثبت و مجوز پرواز را می‌گذراند.

همچنین سه فروند دیگر نیز از هواپیمایی ماهان خریداری شده و با توجه به تصمیم سهامداران و هیات مدیره شرکت مبنی بر جلوگیری از زمین‌گیر شدن این هواپیما‌ها تا جذب و آموزش نیروی انسانی با توجه به عرضه و تقاضای صندلی، عملیات پرواز به ماهان برون سپاری می‌شود تا صندلی‌ها از بازار کم نشود و شرکت ظرف سه ماه آینده بتواند با استقلال کامل، راسا پرواز‌های خود را در مسیر‌های مورد نیاز مردم یزد، ادامه دهد.

بر اساس این گزارش، مقاصد پروازی هواپیما‌های این شرکت هم داخلی و هم خارجی است و مقاصد خارجی آن طبق گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، شهر‌های نجف، دبی، بمبئی و استانبول خواهد بود.

پرواز افتتاحیه شرکت یزد ایر روز جمعه ۱۴۰۱.۱۱.۲۸ و در ساعت ۱۸.۳۰ از تهران به یزد صورت گرفت و زمان پرواز برگشت نیز ساعت ۲۳.۳۰ بود.

سهامداران شرکت یزد ایر به ترتیب شرکت سپهر کاوه کیش ۵۰ درصد، هلدینگ چادرملو ۴۹ درصد و رضا نمکشناس یک درصد می‌باشد.

این شرکت در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ ثبت و نام اعضای هیات مدیره آن به ترتیب حسین اطمینان نماینده شرکت چادرملو به عنوان رئیس هیات مدیره، رضا حیدری نماینده شرکت سپهر کاوه کیش به عنوان مدیرعامل و عضو هیات مدیره، و رضا نمکشناس به عنوان نایب رئیس هیات مدیره ذکر شده است.

استاندار یزد شهریور ماه امسال و همزمان با هفته دولت در گفت و گویی با خبرنگاران، نوید شروع فعالیت این شرکت را داده و گفته بود: شرکت هواپیمایی یزد با حجم سرمایه گذاری ۹۰۰ میلیارد تومان تحت عنوان «یزد ایر ایران» ثبت شده است.
منبع: تین نیوز