سیمان فارس نو ؛برندی معتبر در کیفییت و تنوع محصول
سیمان فارس نو ؛برندی معتبر در کیفییت و تنوع محصول

مهندس شریفی مدیر عامل ((سفانو)) افزایش فروش محصولات ، رشد چشمگیر صادرات و یافتن بازارهای جدید خارجی و داخلی جهت فروش محصولات شرکت علیرغم فضای رقابتی شدید ، مدیریت بهای تمام شده و ارتقای بهره وری را از نکات برجسته عملکرد سیمان فارس نو در سال مالی گذشته برشمرد. مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام […]

مهندس شریفی مدیر عامل ((سفانو)) افزایش فروش محصولات ، رشد چشمگیر صادرات و یافتن بازارهای جدید خارجی و داخلی جهت فروش محصولات شرکت علیرغم فضای رقابتی شدید ، مدیریت بهای تمام شده و ارتقای بهره وری را از نکات برجسته عملکرد سیمان فارس نو در سال مالی گذشته برشمرد.

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام سیمان فارس نو (سهامی‌عام) در مورخه یکشنبه  ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ در محل سالن اجتماعات شرکت بین المللی بازرسی کالای تجاری تشکیل شد.

در این مجمع که با حضور بیش از ۷۹ درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره ، حسابرس و بازرس قانونی و حضور برخط نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای مصطفی شهریاری بود، که جنابان حسین علی عرب دوستی و  محمد رضا فرح  در مقام نظار اول و دوم و آقای رامین راهب ((مدیر مالی شرکت)) به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.

درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن  تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده ۱۲۹ با تقسیم سود ۲۶۰۰ ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند .

همچنین موسسه حسابرسی تدوین و همکاران به عنوان بازرس اصلی و موسسه حسابرسی بهراد مشار به عنوان بازرس علی البدل برای سال مالی آتی انتخاب گردیدند .

مهندس احمد شریفی مدیرعامل توانمند صنعت سیمان کشورمان در گزارش مبسوط خود با اعلام این نکته که فعاليت ما توليد و عرضه انواع سيمان جهت برآورده سازي نياز عامه مردم و پروژه هاي عمراني و صنعتي مي باشد كه با بهره گيري از كاركنان توانمند ، رويكردها و تفكرات نوين ، آموزش مداوم و تجهيزات به روز محقق مي گردد اضافه نمود در این میان ما با افزايش بهره وري تلاش مي كنيم از منابع سازمان و جامعه استفاده اي بهينه داشته باشيم . وی در ادامه تصریح کرد: علی رغم فضای رقابتی شدید بواسطه حضور کارخانه های متعدد دراستان و تولید فزون تر از میزان مصرف کشور در سال گذشته، سیمان فارس نو توانست با توان مضاعف کارکنان پرتلاش خود با  تولید ۱/۲۴۷/۸۷۸ تن در مجموع سیمان و کلینکر  کارنامه ای قابل توجه داشته باشد. به گفته این مدیر  با تجربه؛ عدم تامین سوخت در فصول سرد و عدم تامین برق در فصول گرم ، افزایش سرسام آور کرایه های حمل و افزایش هزینه های تولید از معضلاتی بود که شرکت در سال مالی گذشته با آنها روبرو بود است که این موارد در سودآوری شرکت تاثیر مستقیمی داشته است .

به گفته مهندس شریفی، مجموع فروش شرکت در سال مالی مورد گزارش مبلغ ۳/۶۹۸/۰۷۸ میلیون بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل۵۱ درصد افزایش داشته است. همچنین در سایه تمهیدات اندیشیده شده با مدیریت بهای تمام شده، فروش محصولات در سامانه سیمان یاب و آنلاین، افزایش چشمگیر در فروش خارجی و عقد قرارداد های مناسب ((سفانو)) توانست در سال مالی منتهی به سی ام آذرماه ۱۳۹۹ با کسب سود خالص ۱/۲۷۲/۸۰۰ میلیونی نسبت به سود سال گذشته رشد خوبی داشته است.

به گفته مهندی شریفی کسب نشان صادرکننده نمونه استان برای پنجمین سال متوالی ،انتخاب به عنوان واحد صنعتی نمونه از طرف خانه صنعت و معدن ، دریافت تندیس حمایت از حقوق مصرف کنندگان، تحسین شده انجمن صنفی سیمان کشور ، شرکت برگزیده صنعت سبز، واحد برتر تولیدی تحت حمایت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و… گوشه ای از توفیقات و دستاوردهای سیمان فارس نو در سال مالی سخت گذشته بوده است .

مدیر عامل شرکت در بخش پایانی گزارش خود و در تشریح برنامه های آتی سیمان فارس نو اعلام داشت :افزایش میزان صادرات و یافتن بازارهای جدید خارجی جهت فروش محصولات، پیگیری امکان ذخیره سازی سیمان در اسکله جهت سهولت در امرصادرات،  بهینه سازی فرآیندها در جهت هرچه بیشتر مدیریت هزینه ها، تنوع بخشی به بسته بندی محصولات ، تداوم اجرای کامل جانشین پروری که در استمرار شایسته سالاری در مجموعه جاری میباشد و برنامه ریزی جهت اورهال و تعمیرات در زمان پیک مصرف های انرژی جهت بهره بردن از امتیازها و تخفیفات منظور شده جزو اهم سیاستهای ما برای سال ۱۴۰۰ میباشد .

شایان ذکر است در شیبی صعودی طی سالهای ۹۷ تا ۹۹ ،شرکت در کنار رشد شاخص های اثر گذار موفق به  افزایش سود عملیاتی و سود خالص خود بوده است .

«گزارش تکمیلی در وب سایت نشریه اقتصاد و بیمه»