درمجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۹ پتروشیمی فن آوران سود پایه ۶۴۰۰۰ ریالی به ازای هر سهم، نوید عینی پتروشیمی فن آوران به سهامداران مجمع عمومی عادی شرکت پتروشیمی فن آوران صبح امروز در محل سالن تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تهران و بارعایت الزامات بهداشتی در جهت مقابله باشیوع بیماری کرونا […]

درمجمع عمومی عادی سال مالی ۱۳۹۹ پتروشیمی فن آوران
سود پایه ۶۴۰۰۰ ریالی به ازای هر سهم، نوید عینی پتروشیمی فن آوران به سهامداران

مجمع عمومی عادی شرکت پتروشیمی فن آوران صبح امروز در محل سالن تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تهران و بارعایت الزامات بهداشتی در جهت مقابله باشیوع بیماری کرونا برگزار شد. درابتدای مجمع و پس از رسمیت اجلاس، محمد جواد بدری مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن آوران به ارائه گزارش فعالیت هیئت مدیره پرداخت.

وی با اشاره به اهداف کلان ترسیمی در پتروشیمی فن آوران و مستند به بیانیه چشم انداز این شرکت در افق ۱۴۰۴، از تحقق پی در پی این اهداف، نظیر پایداری تولید، سودآوری و ارتقاء سطح ایمنی فعالیت های صنعتی با ثبت رکورد ۳۴ میلیون نفرساعت بدون آتش سوزی و نیز ۱۸ میلیون نفرساعت بدون حادثه خبر داد.

بدری انتخاب پتروشیمی فن آوران بعنوان صنعت سبز برای چندمین سال متوالی و قرار گرفتن در جمع صد شرکت برتر نخست ایرانی طی سه سال اخیر را در راستای چشم انداز ترسیمی و اهداف کلان تعریف شده عنوان کرد و از آمادگی این شرکت در حوزه تولید، اشتراک و صدور دانش فنی خبر داد که مشارکت متخصصان آن در پیش راه اندازی و راه اندازی پتروشیمی های سبلان، مرجان و پترو کیمیای خاور میانه در این ارتباط، قابل ذکر هستند.

رشد تولید محصولات در سال ۱۳۹۹ از اهم نکات بارز گزارش فعالیت هیئت مدیره به مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ شرکت پتروشیمی فن آوران می باشد. بر این اساس پتروشیمی فن آوران موفق به تولید ۱۰۸ هزارتن منوکسید کربن و نیز ۱۴۸ هزار تن اسید استیک گردید که از بدو راه اندازی این شرکت بی سابقه بوده است و با احتساب ۹۶۳ هزار تن متانول تولیدی، در مجموع، افزایش ۶/۲ درصدی تولید کل نسبت به سال قبل و افزایش ۱۹/۵ درصدی این شاخص نسبت به چهار سال گذشته را نشان میدهد.

محمد جواد بدری با اشاره به اقدامات بهبود صورت گرفته جهت مدیریت مصارف درحوزه حامل های انرژی و رفع موانع تولید، رکورد های بی سابقه تولید در سال ۱۳۹۹ را مرهون التزام و باور به توان تخصصی و گسترش خودباوری در میان ارکان مختلف شرکت دانست و از صرفه جویی ۶۰۷ هزار میلیون ریالی در حوزه کاهش مصارف انرژی خبر داد.

وی افزود با تعریف پروژه های افزایش ظرفیت تولیدات مشتمل بر پروژه دریافت گاز اتان از پالایشگاه گاز بید بلند و نیزجذب دی اکسید کربن مازاد درپتروشیمی رازی، امکان تحقق تولید مازاد بر ظرفیت اسمی واحد های تولیدی این مجتمع محقق می گردد که در دستور کار قرار دارد.

افزایش ۳ درصدی مقدار کل فروش سال ۹۹ نسبت به گذشته که رشد ۷ درصدی مجموع صادرات را در بطن خود دارد، در کنار حسن استفاده از فرصت های بازار های هدف و افزایش ۴۹۱ درصدی صادرات اسید استیک تولیدی پتر.شیمی فن آوران، از اهم دیگر دستاوردهای مطرح در حوزه بازرگانی گزارش هیئت مدیره این شرکت به مجمع می باشد. بر همین اساس رشد ۸۹ درصدی ارزش ریالی فروش محصولات از اهم شاخص های بارز و دستاوردهای بازرگانی بشمار می روند که در سال۱۳۹۹ محقق گردیدند.

بنا بر اعلام محمد جواد بدری مدیرعامل، درآمد عملیاتی شرکت فن آوران از ۲۹،۱۴۵ میلیارد ریال در سال۹۸ به ۵۵،۲۱۰ میلیارد ریال در سال۹۹ ریال افزایش یافته است و سود عملیاتی سال مالی ۱۳۹۹ آن نیز مبین جهش مثبت ۸۵ درصدی نسبت به سال قبل و تحقق رقم ۲۶،۰۰۷ میلیارد ریالی است. وی افزود سود خالص پتروشیمی فن آوران در سال ۱۳۹۹ با رشد ۲۸۱ درصدی از ۱۶،۰۵۳ میلیارد ریال در سال۱۳۹۸ به ۶۱،۱۷۵ ریال افزایش یافته است که درنوع خود بسیار قابل توجه و کم نظیر است.

بدری درادامه با توجه به تملک ۴۸/۰۲ درصد سهام شرکت پتروشیمی فارابی توسط فن آوران، از اقدامات بهبود صورت گرفته در پتروشیمی فارابی و خروج آن از محدوده زیان و شناسایی ۲۹۰ میلیارد ریال سود خبرداد و ضمن تقدیر از تلاش های بعمل آمده توسط مدیریت و کارکنان پتروشیمی فارابی، ابراز امید واری کرد با ادامه روند روبه رشد این شرکت که عملکرد سه ماهه نخست سال جاری آن نیز موید تداوم سود آوری است، بازار بزودی شاهد بازگشت قدرتمند شرکت پتروشیمی فارابی به جایگاه اصلی خود در عرصه تولیدات پتروشیمی باشد.

درادامه مجمع، گزارش حسابرسی صورت های مالی شرکت فن آوران مرتبط با سال مالی ۱۳۹۹ توسط نماینده حسابرس مستقل، قرائت گردید که بر اساس آن شرکت پتروشیمی فن آوران برای دومین سال متوالی موفق به دریافت گزارش حسابرسی قابل قبول گردید.

در راستای دستورجلسه مجمع صورت وضعیت مالی وصورت سود و زیان نیز جریان وجوه نقد شرکت برای سال مالی ۱۳۹۹ تایید و مورد تصویب سهامداران قرار گرفت. بازرس قانونی شرکت با تصویب حداکثر سهامداران حاضر، سازمان حسابرسی انتخاب و روزنامه کثیر الانتشار شرکت برای درج آگهی های شرکت در سال ۱۴۰۰ روزنامه اطلاعات معرفی گردید. همچنین نظر به شناسایی ۶۱،۱۷۵ میلیارد ریال سود خالص منتج از عملکرد قابل توجه و بارز شرکت در سال مالی ۱۳۹۹، سود پایه هر سهم جهت تقسیم میان سهامداران شرکت پتروشیمی فن آوران ۶۴ هزار ریال به ازای هر سهم اعلام و به تصویب مجمع رسید.

(( گزارش تکمیلی به زودی در وب سایت و نشریه ))