سمینار مشترک اعضای شورای هماهنگی سندیکای بیمه گران ایران و انجمن های صنفی نمایندگان بیمه استان کردستان برگزار شد
سمینار مشترک اعضای شورای هماهنگی سندیکای بیمه گران ایران و انجمن های صنفی نمایندگان بیمه استان کردستان برگزار شد
سمینار مشترک اعضای شورای هماهنگی سندیکای بیمه گران ایران(مدیران شعب شرکت های بیمه) و انجمن های صنفی نمایندگان بیمه استان کردستان با حضور مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای بیمه مرکزی در ساختمان اداره کل شرکت سهامی بیمه ایران در شهرستان سنندج برگزار شد

.

به گزارش اقتصادوبیمه و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، محمد جواد آقاجری مدیرکل اداره نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای گفت: در این سمینار اهم چالش ها و راهکارهای اصلاحی مربوط به شبکه فروش بیمه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و سیاست ها ورویکردهای نظارتی بیمه مرکزی در این زمینه بصورت کامل تبیین شد.

همچنین در این سمینار بر الزام شرکت های بیمه نسبت به تدوین و اجرای سیاست های مشخص با اعمال شاخص ها و معیارهای مناسب در فرایند جذب و پذیرش نماینده تاکید شد.

مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای بیمه مرکزی در این سمینار بر الزام شرکت های بیمه در تدوین و اعمال الگوریتم نظارت مستمر و جامع بر نحوه عملکرد و عملیات بیمه گری نمایندگان تابعه تاکید کرد.

در بخش دیگری از این سمینار  نحوه فعالیت استارت آپ های بیمه وکارگزاران رسمی بیمه برخط در بازار بیمه کشور و اقدامات به عمل آمده ودر دست اقدام بیمه مرکزی از جمله؛ سیر ساماندهی و تطبیق وضعیت آنها با مقررات جاری و همچنین راه اندازی”سوییچ بیمه ای”و”الگوی توزیع عادلانه پیشنهادات بیمه ای”در شبکه فروش بیمه و… بصورت کامل توضیح و تشریح شد.

مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای، افزود: در این سمینار در خصوص فرایند بازنگری واصلاح آئین نامه های مرتبط؛ تنظیم امور نمایندگی بیمه(شماره 75)،کارگزاری رسمی بیمه برخط(شماره 92 ومکمل های آن)وتعیین تکلیف نهایی آیین نامه جدید کارمزد نمایندگی وکارگزاری رسمی بیمه(شماره 102) بحث و بررسی شد.

در پایان به سوالات مختلف و ابهامات مطروحه توسط حاضرین در جلسه پاسخ های لازم ارائه شد.