مدیرعامل پتروشیمی کارون همزمان با رونمایی رسمی پتروشیمی کارون از محصولات جدید خود ، از جهش ۴۰ درصدی تولید خبر داد.

آیین رونمایی از دو گرید جدید تولیدی پتروشیمی کارون امروز شنبه(۲۴ آبان ماه ) برگزار شد و پتروشیمی کارون به عنوان بزرگترین زنجیره ایزوسیانات ایران در راستای متنوع سازی سبد تولید و افزایش تاب آوری در بازار، این دو محصول جدید و پرکاربرد در حال تولید و عرضه است.

علیرضا صدیقی زاده مدیر عامل پتروشیمی کارون در این مراسم با اشاره به رشد ۴۰ درصدی تولید در این مجتمع پتروشیمی از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ اظهار کرد: مصمم به افزایش ظرفیت تولید و نیز تکمیل زنجیره ارزش هستیم.

وی افزود: بزودی ۲ محصول دیگر نیز در  پتروشیمی کارون به تولید خواهد رسید و به دنبال یافتن و تکمیل حلقه های مختلف تولید هستیم.

مدیرعامل پتروشیمی کارون ادامه داد: رضایت مندی مشتریان این مجتمع از کیفیت و کارکرد محصولات جدید تولیدی نشانگر عزم تلاشگران صنعت پتروشیمی برای تامین نیازهای داخلی دیگر صنایع و نیز صنایع پایین دستی است.

گفتنی است که در راستای سیاست گذاری‌های کلان صنایع پتروشیمی خلیج فارس مبنی متنوع‌سازی سبد تولید محصولات با هدف تامین نیاز صنایع تکمیلی، تکمیل زنجیره ارزش و افزایش تاب آوری در شرایط تحریم‌های غیرقانونی، شرکت پتروشیمی کارون به زودی از تولید تجاری دو محصول جدید زنجیره ایزوسیانات به صورت رسمی رونمایی کرد.

بر این اساس، به‌زودی، برای نخستین بار عرضه تجاری دو گرید جدید MTDA و KMT-10 به صورت رسمی آغاز می شود و پیش بینی می‌شود با عرضه این دو محصول جدید علاوه بر بی‌نیازی از واردات و صرفه‌جویی ارزی، زمینه نیاز فعالان صنایع تکمیلی پتروشیمی در داخل کشور فراهم شود.

گرید KMT-10 از طریق واکنش پیش‌ پلیمریزاسیون متیل‌دی فنیل‌دی ایزوسیانات و ایجاد گروه‌های یورتان تولید شده که با تولید این محصول جدید عملا صنعت پتروشیمی و صنایع تکمیلی از واردات گریدهای مشابه وارداتی از چین، ژاپن، کره جنوبی و آلمان بی نیاز خواهد شد. این محصول استراتژیک در صنایع خودروسازی، مبلمان اداری و خانگی دارای کاربردهای گسترده است.

پتروشیمی کارون شهریورماه امسال اقدام به تولید و عرضه تجاری گرید دیگری به نام《KLM100B》با هدف تامین نیاز صنایع کفش، انواع چسب صنعتی و لَمینِت، انواع درزگیر و آببند(سیلانتها)، ضربه گیرها، باندهای اورتوپدی و همچنین، کفپوش‌های اداری و صنعتی و … کرده بود که مطابق با برآوردهایی انجام گرفته تولید این گرید جدید سالانه از خروج ۲۷ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می کند.