آیت ا... کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در ذوب آهن اصفهان حضور یافت و ضمن بازدید از بخش های مختلف خط تولید با مسئولین این شرکت دیدار و گفتگو کرد .

آیت ا… صدیقی در این دیدار از زحمات تلاشگران ذوب آهن اصفهان در عرصه صنعت قدردانی کرد و برای آن ها نشاط در کار، موفقیت در زندگی و مصونیت از بلاها و آفت ها را از پروردگار مسئلت نمود.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: ذوب آهن اصفهان در شرایط سخت اقتصادی متکی به خود است و بدون دریافت یارانه انرژی و بدون حمایت خاصی، توانسته زیان ها را جبران کند. این امر نشان دهنده تلاش کارگران و مسئولین این شرکت است و باید خدا را شکر کرد که این مجموعه پرتلاش بر مشکلات فائق آمده است.

آیت ا… صدیقی یاد آور شد: مدیریت مناسب در این شرکت موجب دلگرمی کارکنان شده و تلاش این کارگران باعث شده که از شرایط خوب در تولید برخوردار باشند.

وی از فعالیت های فرهنگی ذوب آهن اصفهان نیز تقدیر نمود و گفت: فعالیت های فرهنگی که ایمان و تقوا را رشد بدهد، از تولید و پیشرفت جدا نیست. منفعت کارهای فرهنگی برای سازمان بسیار زیاد است و حاصل آن، تربیت مدیرانی همچون شهید تهرانی مقدم است.

وی پنج عامل آموزش، به کاربستن آموخته ها، نوآوری، مجاهدت در کار و اتحاد را عامل موفقیت دانست و افزود: همه ما باید همواره گوش شنوا داشته باشیم و در معلومات خود در جا نزنیم. کسب مهارت ها و دانش جدید از وظایف مومن است و هرگز نباید کسب علم را متوقف نمود. همچنین به کار بستن این دانش و علم جدید است که می تواند در کار اثر خود را نشان دهد .

امام جمعه موقت تهران ، هجرت و در نوردیدن مرزهای جدید را از دیگر الزامات موفقیت دانست و گفت: مومن هرگز نباید دو روزش همانند هم باشد و نوآوری را در کار مد نظر قرار دهد. این نوآوری و تحول، عامل جهش تولید است که مقام معظم رهبری فرمودند. در واقع نباید در انتظار حمایت خاصی باشیم بلکه باید با امکانات موجود حرکت کنیم تا تحول صورت گیرد و جهش تولید محقق شود .

آیت ا… صدیقی جماعت و اتحاد را از ارزش های مهم دین مبین اسلام و یکی دیگر از عوامل موفقیت در کار دانست و  گفت: مدیریت می تواند این اتحاد را در کارکنان ایجاد کند. مدیران باید به سازمان مانند خانواده نگاه کنند و کارکنان را همچون اعضاء آن بدانند و همچون پدر، بدون منت بسیار به آن ها محبت کنند.

وی افزود: مدیران باید روی باز و محبت بسیار داشته و از ظرفیت بالایی برخوردار باشند و از یادگرفتن از مجموعه خود پرهیز نکنند و آن را افتخار بدانند.

منصور یزدی زاده، مدیرعامل شرکت نیز در این دیدار به تشریح عملکرد و دستاوردهای ذوب آهن اصفهان پرداخت و برنامه های این شرکت برای پیشرفت و توسعه را بیان نمود.