وقتی با تمام وجود به رشد و بالندگی سرزمینت بیاندیشی و فرامین مقتدای خود را با جان و دل باور داشته باشی هیچ سدی نمی‌تواند مانع پیشرفت و نوآوری گردد . این شعار و یا ادعا در مقام حرف نیست.

گروهی متخصص و کارشناس در گوشه‌ای کم برخوردار از میهن اسلامی، در حاشیه کویر تفتیده، با چهره‌هایی مصمم، قلب‌هایی آکنده از عشق به ایران و ایرانی، دست بر زانو نهاده‌اند تا رشته حیات صنعت خود را از پیکره بیگانگان قطع نمایند و هر آنچه نیاز دارند را خود بسازند و اکنون حاصل چندین سال تلاش را به پیشگاه ملت و رهبری معظم و فرزانه تقدیم داشته اند تا بگویند ما سربازان جهادی صنعت کشور ایستاده‌ایم تا پرچم استقلال ایران اسلامی سرفرازانه در جهان بدرخشد. نمایشگاهی با نام داخلی سازی قطعات با هدف توسعه زنجیره تامین، ماحاصل این تلاش صادقانه برای گشودن دریچه ای جدید فراروی صنعتگران کشور به نمایش گذاشته شده است تا همه بدانند می‌شود با همت و تلاش میلیون ها دلار در سفره مردم

ایران زمین حفظ شود.

۱۸ خرداد ماه حمید ملانوری استاندار خراسان جنوبی، حسین مدرس خیابانی مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی، رئیس سازمان صمت استان و جمعی از مدیران کل ستادی و استانی خراسان جنوبی برای افتتاح این نمایشگاه گرد هم آمدند تا ماحصل تلاش متخصصان کویرتایر را ارج نهند.

سیدمحمدحسین زینلی مدیرعامل کویر تایر: دراین نمایشگاه که با هدف توسعه زنجیره تأمین و تسهیل در خرید قطعات و مواد اولیه و کاهش هزینه ها راه اندازی گردیده بیش از ۲۰۰ قطعه در ۳بخش قطعات یدکی، قطعات لاستیکی و مواد اولیه به نمایش گذاشته شده است.

 

در سال ۹۹ در کویر تایر با داخلی سازی بیش از ۲۱ میلیارد تومان صرفه جویی در بخش قطعات یدکی، حدود۳۲ میلیارد تومان در بخش مواد اولیه و یک میلیارد و۸۰۰ میلیون تومان صرفه جویی در بخش قطعات لاستیکی انجام گرفته است.

ساخت ۱۳ دستگاه پرس پخت تایر، ماشین آلات تایرسازی تک مرحله ای و اپکس ۲سره و ۳سره و ۲دستگاه استیل لاستیک، تبدیل۱۴دستگاه تایرسازی باری و وانتی به رادیال و اصلاح یک دستگاه ماشین تایرسازی سواری را از جمله اقدامات انجام شده در تولید ماشین آلات بوده است که اجرای این طرح ها ۵۳ میلیارد تومان صرفه جویی ریالی به همراه داشته و در این مسیر کمک‌های بسیاری به شرکت‌های دانش بنیان و داخلی برای توسعه زیر ساخت‌های داخلی سازی قطعات انجام شده است.