خرمی شاد: سرمایه گذاری 1641میلیارد ریالی ایمیدرو در توسعه زیرساخت های شهرستان های یزد
خرمی شاد: سرمایه گذاری 1641میلیارد ریالی ایمیدرو در توسعه زیرساخت های شهرستان های یزد
رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: میزان سرمایه گذاری ایمیدرو در توسعه زیرساخت های برخی شهرستان های استان یزد به بیش از 1641 میلیارد ریال می رسد.

 

اقتصاد و بیمه- امیر خرمی شاد در نشست با محمدرضا صباغیان نماینده مهریز، بافق، بهاباد، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی که در خصوص اقدامات انجام شده در زیرساخت های شهرستان های نامبرده برگزار شد، افزود: ایمیدرو توسعه زیرساخت ها را از طریق طرح ایجاد توسعه زیربناهای لازم در معادن دنبال می کند.

وی در تشریح سرمایه گذاری های ایمیدرو در زیرساخت شهرستان های استان یزد گفت: از جمله این پروژه و طرح ها می توان به احداث راه معادن اسمالون با سرمایه گذاری 791 میلیارد ریال و سرمایه گذاری 620 میلیارد ریالی برای تجهیزات انتقال برق مسیر اسمالون-مروست اشاره کرد.

خرمی شاد افزود: احداث جاده سورک-قلعه خرگوشی با سرمایه گذاری 350 میلیارد ریال با مشارکت وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است.

خرمی شاد توسعه زیرساخت معادن را از برنامه های ایمیدرو خواند و گفت: توسعه و راهبری از طریق طرح ایجاد طرح ایجاد زیربناها در معادن به ویژه راه های دسترسی و برق رسانی به معادن مورد توجه این سازمان است.

توسعه مناطق کم برخوردار با راهبری ایمیدرو

نماینده مهریز، بافق، بهاباد، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از اقدامات ایمیدرو و شرکت چادرملو در توسعه زیرساخت های شهرستان های یزد، گفت: برنامه ها در جهت توسعه زیرساخت های شهرستان های استان یزد در حال انجام است.

محمدرضا صباغیان افزود: امیدواریم با اقدامات و راهبری ایمیدرو؛ توسعه زیرساخت ها در مناطق کم برخوردار تسریع شود.

تامین مالی از طریق بودجه مسئولیت اجتماعی

در این جلسه مدیرعامل شرکت چادرملو نیز در خصوص اقدامات این مجموعه در توسعه زیرساخت های جاده ای گفت: شرکت چادرملو به صورتی مشارکتی؛ احداث جاده سیروس آباد را با سرمایه گذاری 4800 میلیارد ریال(2400 میلیارد ریال سهم چادرملو) از محل بودجه مسوولیت اجتماعی بر عهده گرفته است که آیین کلنگ زنی آن هفته گذشته انجام شد.

امیر طاهرزاده افزود: همچنین پروژه تامین مالی احداث جاده بهاباد-دربند-نایبند نیز از دیگر اقدامات این شرکت در توسعه زیرساخت های این منطقه است.