مدیران بیمه تجارت‌نو در بیست و هفتمین همایش بیمه و توسعه با محوریت “ریسک های نوظهور در صنعت بیمه، فرصت‌ها و چالش‌ها “همچون ادوار گذشته افتخاری دیگر رقم زدند.

به گزارش اقتصاد و بیمه به نقل از روابط عمومی بیمه تجارت نو ؛ در این همایش دو مقاله مشترک به قلم سعید ابراهیم زاده، مشاور مدیرعامل در امور حقوقی و قراردادها و فرزانه سلیمانی، مدیر امور مشتریان پس از ارزیابی و داوری در کمیته علمی از میان بالغ بر ۱۶۰ مقاله، به‌عنوان مقاله‌های برگزیده انتخاب شدند.

” آثار حقوقی ناشی از ویروس کرونا به‌عنوان یک پدیده فورس ماژور در قراردادهای بیمه” و “بلوغ زودرس تجارت الکترونیک و لزوم تغییر فرآیند بیمه‌گری با شیوع ویروس کرونا ” عناوین دو مقاله‌ای است که به ترتیب در بخش مقاله‌های قابل ارائه و پوستری به صورت آنلاین به استحضار شرکت کنندگان خواهد رسید.

مقاله ” آثار حقوقی ناشی از ویروس کرونا به‌عنوان یک پدیده فورس ماژور در قراردادهای بیمه ” به این موضوع اشاره دارد که، ویروس کرونا یک ریسک نوظهور غیرقابل پیش‌بینی و خارج از حیطه اختیار و کنترل اشخاص است که می‌توان به عنوان عامل فورس‌ماژور یا قوه قهریه در قراردادهای بیمه و تعهدات بیمه‌گری تلقی کرد ولی
متاسفانه در قانون بیمه‌گری ایران به مقوله فورس‌ماژور پرداخته نشده و این خلاء باعث طرح دعاوی مختلف علیه موسسات بیمه‌گر در طولانی مدت خواهد شد.

همچنین در مقاله “بلوغ زودرس تجارت الکترونیک و لزوم تغییر فرآیند بیمه‌گری با شیوع ویروس کرونا” با پرداختن به تغییر نگرش و شکست مقاومت مشتریان در مقابل دریافت خدمات اینترنتی به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و افزایش باورپذیری تکنولوژی به عنوان یک فرصت، به این مهم تاکید شده است که شرکت‌های بیمه‌گر باید بسترهای لازم را همگام با این تغییرات به سرعت فراهم کنند.

گفتنی است؛ بیست و هفتمین همایش ملی بیمه و توسعه که امروز به صورت مجازی آغاز شده تا ۲۶ آذر ادامه خواهد داشت.