جلسه ارزیابی عملکرد شش ماهه شرکت مس شهید باهنر
جلسه ارزیابی عملکرد شش ماهه شرکت مس شهید باهنر
جلسه ارزیابی عملکرد شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ صنایع مس شهید باهنر از شرکتهای تابعه هلدینگ صدرتامین وابسته به شستا برگزار شد. دراین نشست ویدئو کنفرانسی که معاون فنی و نظارت تاصیکو، مدیران ارشد هلدینگ صدرتامین و رئیس هیات مدیره، مدیرعامل، معاونین و مدیران شرکت مس شهید باهنر در آن حضور داشتند، اعلام شد این شرکت در ۶ماهه اول سال جاری توانست ۲۱۰ درصد تناژ صادرات خود را افزایش دهد.

در آغاز این جلسه مجید ضیائی مدیر عامل شرکت ضمن تبریک ماه ربیع الاول، ماه شادی اهل‌بیت که با مناسبت‌های ارزشمند برکتی مضاعف گرفته است و با تشکر از همراهی هلدینگ صدرتامین، هیات مدیره ، مدیران، مهندسان و (http://www.upsara.com/images/e632026_.jpeg) کارگران سختکوش مس باهنر، در خصوص عملکرد مالی، وضعیت تولید کارخانه ها و دیگر اقدامات شرکت گزارشی ارائه کرد.

در این گزارش سود خالص شرکت ۹۴ درصد، سودعملیاتی ۷۲درصد، فروش ریالی۹۴ درصد و رشد تولید نسبت به دوره مشابه سال ۹۹ معادل ۹ درصد اعلام شد.

مدیرعامل مس باهنر در خصوص وضعیت صادرات شرکت اعلام کرد این شرکت علیرغم تمامی موانع موجود و تحریم‌های همه جانبه و همچنین ادامه همه گیری ویروس کرونا و ابتلای تعدادی از کارکنان به این بیماری و مواردی از جمله قطعی های مکرر برق، در ۶ ماهه سال جاری توانست ۲۱۰ درصد تناژ صادرات خود را افزایش دهد.

وی افزود: صادرات مس باهنر در دوره ۶ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ از نظر دلاری ۳۴۵درصد و با محاسبه ریالی۳۷۵ درصد افزایش داشته و نزدیک به ۳۰درصد از سود تحقق یافته در شش ماهه اول امسال مربوط به صادرات است.

در این جلسه همچنین حمزه وکیلی معاون فنی و نظارت تاصیکو ضمن تبریک توفیقات مس باهنر در زمینه صادرات ، از عملکرد ویژه  شرکت در شش ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ وتحقق بودجه تشکر کرد و اظهار داشت:

خوشبختانه با بررسی عملکرد ۶ ماهه اول سالجاری در مس باهنر اقدامات مثبت وخوبی در سایه همدلی کارکنان انجام شده که جا دارد بخاطر این موفقیتها از مدیریت، کارگران و مهندسان شرکت که در عرصه کار و صنعت سختکوش و تلاشگر حاضر شده و توفیقات متعددی را رقم زده اند تشکر کنیم .

وی با اشاره به اینکه شرکت در شش ماهه نخست موفق شده همه رکوردهای تولید، فروش و صادرات را در ده سال گذشته افزایش دهد،اظهار داشت:

مس باهنر از مهمترین شرکت های صادرات محور تاصیکو است که باید در خصوص حل مسائل صادراتی و ارتباط آن با بازار جهانی اقدام لازم صورت پذیرد.

معاون فنی و نظارت هلدینگ صدرتامین همچنین اظهار امیدواری کرد روند روبه رشد ۶ ماهه اول سال جاری تا پایان سال ادامه پیدا کرده و تمامی پیش بینی های بودجه به خصوص در بخش صادرات و سود شرکت محقق گردد.