طی مراسمی در روز سه شنبه دومین مرحله از تجهیزات پزشکی اهدایی شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس به مراکز درمانی شهرستان‌های جنوب استان تحویل داده شد.

بر اساس اعلام دبیرخانه شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس در مراسمی روز سه‌شنبه بیستم آبان ماه با حضور سجادی زاده معاونت سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان عسلویه، حسنی رییس شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی منطقه پارس، دکتر وطن خواه رییس بیمارستان نبی اکرم(ص)، مهندس زارعی رییس بهداشت و درمان شهرستان عسلویه و جمع کثیری از مدیران و مسئولین شهری و مدیران شرکت‌های پتروشیمی و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، دومین مرحله تجهیزات پزشکی اهدایی شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس که شامل، اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتر در دقیقه، دتکتور استند رادیولوژی، وایداس آزمایشگاه، اتوآنالایزر پرستیشرL 50، سل کانتر سیسمکس مدل KX2/4، دستگاهEKG، الکتروشوک، دستگاهDR رادیولوژی بود به درمانگاه و مراکز درمانی شهرستان‌های عسلویه، کنگان و جم تحویل داده شد. در این مراسم ابتدا دکتر وطن خواه رییس بیمارستان نبی اکرم (ص) شهرستان عسلویه با تقدیر از عملکرد شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس  اظهار داشت: تشکر می‌کنم از شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس که در مرحله اول تجهیزات پزشکی برند و بسیار با کیفیتی اهدا کردند.

دکتر وطن خواه ادامه داد:دستگاه سی تی اسکن برای ما دارای اهمیت استراتژیک است و در زمان کرونا بسیار مثمر ثمر واقع شد.

وی افزود: با دریافت تجهیزات شورای راهبردی موفق شدیم مجوز آی سی یو و سی سی که از نیازهای مبرم منطقه بود را هم دریافت کنیم که انشالله در دهه فجر افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

در ادامه مهندس زارعی رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: حوزه سلامت متاثر از صنعت است و نیاز به همکاری مداوم از طرف شرکت های منطقه دارد.

زارعی ادامه داد: خوشبختانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وضعیت منطقه عسلویه نسبت به دیگر نقاط استان در شرایط بهتری قرار دارد.

وی از همکاری خوب شورای راهبردی قدردانی کرد.

سجادی زاده معاونت سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان عسلویه دیگر سخنران این مراسم بود که تعامل شورای راهبردی با جامعه پیرامونی را مهم دانست و اظهار داشت:همیشه با مردم، در کنار مردم روند حرکتی ارزشمند شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه است که امروز شکل گرفته است.

سجادی زاده در خصوص همکاری دیگر مجتمع‌های صنعتی منطقه نیز بیان داشت: پتروشیمی برای تامین تجهیزات پزشکی منطقه بسیار خوب و بجا عمل کرده و انتظار می‌رود دیگر شرکت‌های منطقه از جمله نفت گاز پارس جنوبی هم گوشه چشمی به جامعه پیرامونی خود داشته باشد.

در ادامه این مراسم رییس شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس اظهار داشت: مردم منطقه انسان‌های با محبت و قابل احترامی هستند و این کمترین خدمتی است که از طرف شرکت‌های تولیدی پتروشیمی منطقه برای این قشر انجام گرفته است.

مسعود حسنی در خصوص احداث بیمارستان شهرستان عسلویه نیز افزود: بیمارستان عسلویه تعهد ماست و با تمام توان برای احداث و راه‌اندازی آن تلاش خواهیم کرد.

در پایان این مراسم تفاهم نامه تجهیزات پزشکی اهدایی شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس با امضای طرفین اهدا شد.

گفتنی است این تجهیزات در چهار مرکز نبی اکرم ( ص) و مرکز بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان کنگان و بیمارستان شهرک توحید توزیع و ارزش ریالی آن هفتاد وهفت میلیارد ریال ذکر شد.