تلاش ایمیدرو، جلوگیری از متوقف شدن طرح ها در بخش معدن و صنایع معدنی است
تلاش ایمیدرو، جلوگیری از متوقف شدن طرح ها در بخش معدن و صنایع معدنی است

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: تلاش ایمیدرو، جلوگیری از متوقف شدن طرح ها در بخش معدن و صنایع معدنی است

اقتصاد و بیمه – رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: تلاش ایمیدرو، جلوگیری از متوقف شدن طرح ها در بخش معدن و صنایع معدنی است.

 

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، وجیه ا… جعفری در جلسه پایش آهن و فولاد الماس آرتاویل ضمن بیان این مطلب گفت: آغاز طرح های توسعه ای، علاوه بر صرف هزینه های قابل توجه، امید اجتماعی را در مناطق کشور ایجاد می کند و درنتیجه، توقف آن به هر دلیلی، هزینه زا بوده و سبب دلسردی مردم می شود.

وی ادامه داد: طرح فولاد آرتاویل مورد پیگیری وزیر صنعت، معدن و تجارت و نماینده اردبیل در مجلس است و ایمیدرو هم با برگزاری جلسات پایش، وضعیت پیشرفت این طرح را پیگیر خواهد بود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: به زودی، موضوع ثبت سفارش و دریافت مجوز ساخت داخل انجام خواهد شد.

پیشرفت ۲۶٫۶ درصدی آهن اسفنجی آرتاویل

محسن اصغر زاده، مدیرعامل مجتمع آهن و فولاد الماس آرتاویل در این جلسه با اشاره به پیشرفت ۲۶٫۶ درصدی طرح آهن اسفنجی این مجتمع تا ۲۰ آذر ۱۴۰۱ گفت: بخش های مختلف این طرح از جمله مهندسی ۵۴٫۳ درصد، خرید ۲۹٫۳ درصد ( خرید داخلی ۱۶٫۴ درصد و خرید خارجی ۵۵٫۹ درصد)، سیویل داخلی ۲۳٫۹ درصد و نصب سازه ۲٫۲ درصد پیشرفت داشته است.

انجام ۵۶ درصد خرید خارجی

محمدعلی عزیزمحمدی، مدیرعامل شرکت ایریتک و پیمانکار طرح فولاد الماس آرتاویل در این جلسه بیان داشت: میزان سرمایه گذاری ارزی و ریالی پیش بینی شده برای این طرح، ۱۱۴ میلیون یورو و ۱۲۰ میلیارد تومان است که قرارداد آن به صورت EPC مبادله شده است.

وی افزود: تاکنون، ۵۶ درصد خرید تجهیزات خارجی انجام شده است. همچنین، ۷۰ درصد خریدهای داخلی تایید شد.