تقسیم سود ۴۲۰ ریالی به ازای هر سهم
تقسیم سود ۴۲۰ ریالی به ازای هر سهم

اقتصاد و بیمه- مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت  اقتصادی و خودکفائی آزادگان (سهامی‌عام) مورخ ۱۴۰۳٫۰۴٫۱۶ در محل پژوهشگاه صنعت نفت تشکیل گردید. با حضور ۵۰٫۸ درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای  محمد رضا […]

اقتصاد و بیمه- مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت  اقتصادی و خودکفائی آزادگان (سهامی‌عام) مورخ ۱۴۰۳٫۰۴٫۱۶ در محل پژوهشگاه صنعت نفت تشکیل گردید.

با حضور ۵۰٫۸ درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای  محمد رضا بابائی دره بود، که جنابان مسعود استکی اورگانی و حمید رضا فخری در مقام نظار اول و دوم و آقای حمید رضا قدری به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.

درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به ۱۴۰۲٫۱۲٫۲۹ و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن  تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده ۱۲۹ با تقسیم سود ۴۲۰ ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.

هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان با هدف مبادرت به فعالیت اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت در امور مربوط به صنایع مختلف، هم‌اینک به عنوان مالک اصلی گروه صنعتی مینو، دارای ۱۸ شرکت‌ زیرمجموعه می‌باشد که ۵ شرکت آن سهامی‌عام و ۱۳ شرکت دیگر به صورت سهامی خاص اداره می‌گردد.
وی که به عنوان مدیری رزومه دار و پاکدست که سبقه سالها فعالیت درخشان د خود مجموعه های مینو و سایر شرکت های بزرگ داشته است و به تازگی در کسوت مدیر عامل شرکت خودکفایی قبول مسئولیت کرده است همچنین با تصریح اینکه در این مجموعه تمام موضوعات را با وسواس و‌دقت فراوان پیگیری می‌کنیم تا حق و حقوق سهامداران ارزشمند این مجموعه به طور تام و تمام مورد حفاظت قرار گیرد و با کار تیمی و‌ارزیابی شرایط شرکت ها و فرصت های پیش رو بتوانیم بر ثروت و عایدی سهامداران و ذینفعان بیافزاییم .مدیرعامل گروه صنعتی مینو در ادامه افزود: پس از اینکه کار تیمی نهادینه شد می بایست نقشه راه ترسیم و برای بازارهای هدف استراتژی تعریف شود، داشتن استراتژی برای ورود به بازار یک اصل است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و نباید یک استراتژی بلند مدت، قربانی کسب سود کوتاه مدت شود.
مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان همچنین با اشاره به تولید محصولات با کیفیت در گروه صنعتی مینو، این مهم را یک مزیت رقابتی برای شرکت صادراتی پرسوئیس قلمداد و خاطر نشان کرد: ما می بایست بازارهای فعلی را توسعه ببخشیم و با یک برنامه مشخص و مدون برای ورود به بازارهای جدید هدف گذاری کنیم.
دکتر قدری در بخش دیگری از گزارش خود خاطرنشان کرد : با توجه به ظرفیت بی نظیر دانش و تجربه در گروه صنعتی مینو می بایست نوآوری و تولید محصولات جدید مطابق با ذائقه مصرف کنندگان در بازارهای خارجی، بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد و ان شاءالله مینو را پررنگ تر از گذشته در بازارهای جهانی ببینیم.به گفته دکتر قدریاین هلدینگ توانسته با برخورداری از ارزش کار آفرینی بیش از ۷ هزار نفر شاغل به عنوان سرمایه‌ی ملی در مجموعه فعالیت‌های اقتصادی خود و با اجرای برنامه‌های در دست اقدام و سیاست‌ها و استراتژی‌های آینده بیش از پیش در تحقق اهداف بلند مدت جمهوری اسلامی ایران و سند ملی چشم انداز ۱۴۰۴ کشور، ایفای نقش موثری داشته باشد.
مدیرعامل گروه صنعتی مینو در ادامه افزود: پس از اینکه کار تیمی نهادینه شد می بایست نقشه راه ترسیم و برای بازارهای هدف استراتژی تعریف شود، داشتن استراتژی برای ورود به بازار یک اصل است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و نباید یک استراتژی بلند مدت، قربانی کسب سود کوتاه مدت شود.
مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان همچنین با اشاره به تولید محصولات با کیفیت در گروه صنعتی مینو، این مهم را یک مزیت رقابتی برای شرکت صادراتی پرسوئیس قلمداد و خاطر نشان کرد: ما می بایست بازارهای فعلی را توسعه ببخشیم و با یک برنامه مشخص و مدون برای ورود به بازارهای جدید هدف گذاری کنیم.
دکتر قدری ادامه داد: با توجه به ظرفیت بی نظیر دانش و تجربه در گروه صنعتی مینو می بایست نوآوری و تولید محصولات جدید مطابق با ذائقه مصرف کنندگان در بازارهای خارجی، بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد و ان شاءالله مینو را پررنگ تر از گذشته در بازارهای جهانی ببینیم.

 مهم‌ترین نکات مطرح شده

شرکت درخصوص زمین اقدسیه اعلام کرد که در آستانه دریافت مجوز بلند مرتبه‌سازی (۵ تا ۷ طبقه) از شهرداری است که پس از دریافت مجوزها به فروش خواهد رسید.

در مورد این زمین اعلام شد: در زمان هیأت مدیره قبلی، قرارداد ساخت‌وساز مشارکتی در قالب ساختمان ۲۱ طبقه‌ای بسته شده که به دلیل اشراف زمین به صنایع دفاع مجوز ساخت با این تعداد طبقه داده نمی‌شود و خودکفا در حال حل و فصل این مورد با طرف مقابل است.

درخصوص حل و فصل قرارداد مشارکت گفته شد: شرکت با صنایع دفاع رایزنی خواهد کرد تا مجوز ساخت بیشتر از چهار طبقه را دریافت کند.

در حال حاضر یک قرارداد مشارکت جدید ۶۰ -۴۰ بسته شده که پیمان کار موظف است بعد از دریافت مجوز ساخت بیش از چهار طبقه اقدام نماید. برای پیمانکار ساخت ساختمان چهار طبقه صرفه اقتصادی ندارد.

این زمین ارزش حدود ۲ همتی دارد.

شرکت در حال حاضر برنامه‌ای برای تجدید ارزیابی دارایی‌ها ندارد.

به دلیل اینکه ۸۰درصد خودکفا شناور است، امکان رفتن به بازار بالاتر را پیدا نکرده و در حال مذاکره با سازمان است که نتیجه آن در یکی دو ماه آینده اعلام خواهد شد.

با توجه به اینکه شرکت‌های کاسپین و چاشنی روند سودآوری مثبتی نداشتند، امکان عرضه در بورس را نخواهد داشت.

شرکت مینوفارس در آینده در بورس عرضه خواهد شد.

مینو مارت قصد دارد در حوزه دیجیتالی (اسنپ مارکت، دیجی مارکت و…) توسعه داشته باشد و از این طریق رشد درآمد خواهد داشت.

شرکت مالکیت یک زمین ۵۴ هکتاری را در خرمدره دارد که در حال حاضر خودکفا درخصوص جانمایی مجتمع صنعتی در این زمین در حال تصمیم‌گیری است و عواید آن در میان‌مدت به شرکت می‌رسد.

برنامه‌های آینده

افزایش بهره‌وری و بازده دارایی‌ها از طریق واگذاری دارایی‌های غیر مولد و کم بازده اهتمام به توسعه توانایی‌های مجموعه از طریق به کارگیری مدیران و کارشناسان توانمند جابه‌جایی سرمایه‌گذاری‌های موجود در راستای دستیابی به صنایع دارای مزیت نسبی از طریق سیاست تنوع بخشی پرتفوی سرمایه‌گذاری‌ها ورود کلیه شرکت‌های گروه به عرصه معاملاتی بازار بورس و فرابورس برون‌سپاری تولید برخی محصولات در داخل و خارج از کشور به جهت سیاست تکمیل سبد محصولات و سرمایه‌گذاری مشترک خارجی توسط شرکت‌های گروه و بنگاه‌های اقتصادی خارج از کشور