رشد بیش از پیش بینی ها
رشد بیش از پیش بینی ها
تأمین ماسه ریخته گری و تداوم در مسیر موفقیت

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت تامين ماسه ريخته گري(سهامی‌عام) مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ در محل مرکز همايش طهران برگزار گردید.

در این مجمع که با حضور 84/29 درصد سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای علي پيروي بود، که جنابان عبداله عاليشوندي و پژمان بهرام پور در مقام نظار اول و دوم و آقای مهدي اکبري به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.

درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن  تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 و با تقسیم سود 30 ریال به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.

هیات مدیره تامین ماسه ریخته گری با تاکید بر نیاز به نقدینگی در سالجاری، ۱۰ درصد از سود قابل تخصیص خود را تقسیم کرده و به هر سهم کماسه ۲۸ ریال سود تعلق گرفت.

نوبت دوم مجمع عمومی عادی سالیانه سرمایه گذاری تامین ماسه ریخته گری امروز پنجشنبه(۲ تیرماه)با حضور اکثریت از سهامدارانش برگزار و گزارشی از صورت های مالی و عملکرد کماسه توسط هیات مدیره قرائت شد.

رشد بیش از پیش بینی

بر این اساس، کماسه در ابتدای سال ۱۴۰۰ سود هر سهم را ۱۹۴ ریال پیش بینی کرد که این میزان در پایان سال به ۲۶۸ ریال رسید به طوری که با ۳۹ درصد رشد روبه شد.

یادآور می شود؛ معادن کماسه بالاترین کیفیت ماسه ریخته گری کشور را دارد.

قابل ذکر است؛ هم اکنون محصولات این شرکت ۲۵ درصد از بازار را در اختیار گرفته دارد.

با توجه به اقدامات توسعه ای کماسه در سال گذشته، واحد خشک و ۲ دستگاه کامیون کمپرسی تامین ماسه ریخته گری تعمیرات داشته اند.

انتقال پرهزینه اما پرسود

بر اساس کاهش آلودگی زیست محیطی، زمینی معادل ۲۰ هکتار از سوی سازمان محیط زیست ارائه شده و کارخانه در سال جاری به این مکان انتقال می یابد.

جابه جایی کارخانه معادل ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت و مدیران تامین ماسه ریخته گری با توجه به کسری نقدینگی درصدد اخذ تسهیلات هستند.

موضوع رفع مشکلات کاربری زمین های کارخانه و اخذ تسهسلات در پاییز ۱۴۰۱ اخذ می شود.

اول در صنعت

بر اساس نظر هیات مدیره این شرکت، حفظ مشتریان قدیمی و بازاریابی برای جذب مخاطب جدید و پیگیری وصول مطالباتت از برنامه های سال جاری کماسه به شمار می رود.

همچنین تجهیز، نوسازی کارخانه و استفاده از تکنولوژی در اولویت های تامین ماسه ریخته گری قرار دارد.

شرکت تامین ماسه ریخته گری اولین تولید کننده ماسه های سیلیسی مهندسی در ایران به شمار می رود که برای اخذ این جایگاه زمینه تلاش بسیاری انجام شد.ه است.

مدیران شرکت معتقد هستند این جایگاه در جهت ، اخذ تکنولوژی نوین و تجهیزات مناسب است.

یادآور می شود؛ دستگاه های کماسه بالاترین و برترین در صنعت به شمار می رود.

همچنین فروش کماسه در سال ۹۹ با ۲۴ درصد رشد روبه رو شد و در سال گذشته ۱۱۸ میلیارد تومان فروش داشت که ۱۱۳ درصد رشد را تجربه کرد.

واردات مساله ریخته گری هزینه زیادی دارد و این موضوع باعث واردات قطعات و لوازم یدکی اقدام شود.

از سویی دیگر، دوره وصول مطالبات این شرکت از ۵۷ روز به ۵۳ روز کاهش یافته و درآمد عملیاتی کماسه نیز به ۱٫۱۷۸٫۹۶۲ میلیون ریال رسید.

سود عملیاتی ۶۳۵٫۶۴۶ میلیون ریال در سال گذشته شد.

تقسیم سود ۱۰ درصدی

یادآور می شود؛ مطالبات تجاری تامین ماسه ریخته گری نسبت کاهش یافته و این موضوع به دلیل تسویه تسهیلات است.

این شرکت هم اکنون با مشکل نقدینگی ناشی از انتقال کارخانه روبه رو است که در میزان تقسیم سود سهامداران کماسه تاثیر دارد.

بر همین اساس و در مجمع امروز، با تصمیم هیات مدیره و سهامداران کماسه، پیشنهاد تقسیم سود ۱۰ درصدی مورد تایید قرار گرفت به طوری که به هر سهم نیز سودی معادل ۲۸ ریال تعلق گرفت.

«گزارش تکمیلی به زودی در وب سایت و نشریه»