تصویب صورت های مالی سال ۱۴۰۰ بیمه میهن
تصویب صورت های مالی سال ۱۴۰۰ بیمه میهن
در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بیمه میهن؛ صورت های مالی دوره منتهی به 29 اسفند 1400 این شرکت به اتفاق آرا تأیید و تصویب شد.

 

به گزارش اقتصادوبیمه و به نقل از روابط عمومی بیمه میهن،

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام این شرکت به ریاست فرهاد باقرپور معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استانهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان رئیس مجمع، وحید احدپور و محمدجواد همتی به عنوان ناظر و رسول آریان پور به عنوان دبیر مجمع و با حضور دارندگان اکثریت صاحبان سهام شرکت (بیش از۶۰ درصد)، نمایندگان نهاد ناظر و سازمان بورس و حسابرس و بازرس قانونی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و به صورت حضوری و مجازی صبح امروز برگزار شد.

در این جلسه ابتدا رسول آریان پور مدیرعامل بیمه میهن گزارش هیئت مدیره از عملکرد و فعالیت های سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰را برای حاضران ارائه کرد.

آریان پور حق بیمه وصولی در سال ۱۴۰۰ را ۵۲۵ میلیارد و خسارت پرداختی را ۴۱۷ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت وصول عمده مطالبات سنواتی، پرداخت عمده خسارت های سنواتی و فروش املاک مازاد نیز از اهم فعالیت­های این شرکت در سال۱۴۰۰ بوده است. وی همچنین ارایه خدمات سریع و باکیفیت، پیاده سازی نظام جامع مدیریت ریسک و کنترل داخلی در سطح شعب و نمایندگی ها، توسعه و توانمند سازی شبکه فروش و پرداخت خسارت متوازن در سراسرکشور، توسعه فروش محصولات بیمه زندگی، بهینه سازی ترکیب پرتفوی، اصلاح ساختار سازمانی، اعمال حاکمیت شرکتی با فعال ساختن کمیته های آن را از جمله برنامه­های آتی شرکت بیمه میهن عنوان کرد.

در ادامه، گزارش حسابرس و بازرس قانونی درخصوص صورت‌های مالی و عملکرد شرکت در سال مالی۱۴۰۰ قرائت و پس از بحث و تبادل نظر در مورد بندهای گزارش و طرح سوالات از سوی برخی حاضران، صورت‌های مالی منتهی به ۱۲ اسفند ۱۴۰۰بیمه میهن به تصویب اعضای مجمع و سهامداران رسید.

انتخاب مؤسسه حسابرسی فاطر به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی و مؤسسه حسابرسی و خدمات مدیریت آزموده کاران به عنوان حسابرس علی البدل برای سال مالی ۱۴۰۱و تعیین روزنامه های دنیای اقتصاد و اطلاعات برای درج آگهی­ های شرکت، از دیگر مصوبات مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه میهن بود. در ضمن انتخاب اکچوئر رسمی بیمه به انتخاب و تصویب هیئت مدیره واگذار گردید