تأکید رئیس کل دادگستری استان اردبیل بر ضرورت پیشگیری از وقوع جرم
تأکید رئیس کل دادگستری استان اردبیل بر ضرورت پیشگیری از وقوع جرم

در نشست مشترک رئیس کل دادگستری استان با مدیر عامل صندوق خسارتهای بدنی بر لزوم توجه بیش از پیش مسئولان بر مقوله پیشگیری از وقوع جرم تأکید شد

اقتصاد و بیمه – در نشست مشترک رئیس کل دادگستری استان با مدیر عامل صندوق خسارتهای بدنی بر لزوم توجه بیش از پیش مسئولان بر مقوله پیشگیری از وقوع جرم تأکید شد.

 

به گزارش روابط عمومی صندوق تامین خسارت های بدنی ، حجت الاسلام والمسلمین کثیرلو ،رئیس کل دادگستری استان در این دیدار ضمن تشریح و تبیین اهمیت صندوق در جبران خسارت های ناشی از حوادث و تصادفات گفت: یکی از مهمترین رویکرد های دستگاه قضایی استان اقدام بر اساس سند تحول قضایی است و آنچه در این سند بر آن تأکید شده است توجه به مقوله پیشگیری از وقوع جرم در حوزه های مختلف است که تحقق این امر مستلزم همکاری و هماهنگی بیش از پیش مسئولان می باشد.

وی گفت: متاسفانه در برخی موارد شاهد سوء استفاده از بیمه ها از سوی برخی از افراد هستیم گفت: در صورت مشاهده یا وصول گزارش از سوی بیمه ها دستگاه قضایی با هرگونه موارد تخلف مطابق با قانون به شدت برخورد می نماید.

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه اجرای قانون و پیروی از آن یک امر مسلم است خاطر نشان کرد: مطابق با قانون همه وسایل نقلیه ملزم به اخذ بیمه نامه هستند و در صورتی که وسیله نقلیه ای بیمه نامه نداشته باشد باید سریعاً متوقف شود، بنابراین ضروری است تا پلیس و سایر مراجع اقدامات جدی تری در این خصوص داشته باشند.

در ابتدای این دیدار مهدی قمصریان مدیر عامل صندوق خسارتهای بدنی ضمن تشریح عملکرد صندوق گفت: در استان اردبیل در طی ۵ سال گذشته ۷۹۵ پرونده در این صندوق تشکیل شده و بیش از ۹۵ میلیارد تومان هزینه به خسارت دیدگان پرداخت شده که از این طریق از ورود بیش از ۵۹۸ نفر به زندان جلوگیری شده است.

وی با بیان آثار صدمات و خسارت ناشی از سوانح و تصادفات خاطر نشان کرد: بهترین راهکار برای اطمینان خاطر، اخذ بیمه نامه از شرکت های بیمه معتبر است که می تواند در مواقع بروز حادثه صنعت بیمه به بهبود شرایط پیش آمده کمک نماید.

وی با بیان اینکه استان اردبیل از استان های کم حادثه در کشور است گفت: می توان با اتخاذ و اجرایی نمودن راهکار های پیشگیرانه به نتایج قابل قبول تری برسیم.