بی‌سابقه‌ترین رکورد تولید در واحد پلی اتیلن سبک پتروشیمی بندرامام ثبت شد
بی‌سابقه‌ترین رکورد تولید در واحد پلی اتیلن سبک پتروشیمی بندرامام ثبت شد

واحد پلی اتیلن سبک (LD) پتروشیمی بندرامام در سال ۱۴۰۰ علی‌رغم وجود تنگناهای مختلف، رکورد تولید بی‌سابقه‌ای را محقق کرد. به گزارش شما و اقتصاد: با توجه به اهمیت تولید در کشور و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حوزه تولید، مدیریت پتروشیمی بندرامام استراتژی‌های خود را در راستای رفع موانع و گلوگاه‌های […]

واحد پلی اتیلن سبک (LD) پتروشیمی بندرامام در سال ۱۴۰۰ علی‌رغم وجود تنگناهای مختلف، رکورد تولید بی‌سابقه‌ای را محقق کرد.
به گزارش شما و اقتصاد: با توجه به اهمیت تولید در کشور و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حوزه تولید، مدیریت پتروشیمی بندرامام استراتژی‌های خود را در راستای رفع موانع و گلوگاه‌های تولیدی تعیین کرد و با جدیت و پیگیری‌های مستمر موفق شد ضمن تحول عظیم در فرآیندهای شرکت، رکوردهای تولیدی بی‌سابقه‌ای را به ثبت برساند.
در همین راستا پتروشیمی بندرامام توانست درسال گذشته در واحد پلی اتیلن سبک (LD) که ظرفیت طراحی آن ۱۰۰ هزار تن در سال است، با تولید بیش از ۱۱۲ هزار تن تولید محصول، افزایش ۱۲ درصدی را نسبت به طراحی محقق کند.
این افزایش ۱۲ هزار تنی پلی اتیلن سبک در شرایطی محقق شد که این واحد در سال گذشته به مدت یک ماه به دلیل تعمیرات اساسی از مدار تولید خارج بود، اما با همت کارکنان و کارشناسان و همچنین با برنامه‌ریزی دقیق نه تنها از برنامه تولید عقب نماند بلکه تولید واحد نسبت به طراحی و برنامه تولید افزایش پیدا کرد تا برای اولین بار رکورد بی‌سابقه‌ای در تاریخ این واحد تولیدی ثبت شود.
گفتنی است دستیابی به این موفقیت ثمره اقدامات موثر مختلفی از جمله استمرار تولید و کاهش توقفات از طریق برگزاری جلسات روزانه و کنترل میزان تولید بصورت روزانه و اطمینان از صحت عملکرد دستگاه‌ها با استفاده از سیستم PM و CM و توسعه مدیریت دارایی‌های فیزیکی بوده است.