بانک صادرات ایران برای حمایت از توسعه پروژه‌های عمرانی و صنعتی مازندران آمادگی کامل دارد   
بانک صادرات ایران برای حمایت از توسعه پروژه‌های عمرانی و صنعتی مازندران آمادگی کامل دارد   
مدیرعامل بانک صادرات ایران در سفر یک‌روزه خود به استان مازندران ضمن دیدار با مقامات استان از برخی پروژه‌های عمرانی و واحدهای تولیدی و صنعتی بازدید و بر آمادگی این بانک برای همکاری دوجانبه برای توسعه مطلوب این استان اعلام آمادگی کرد.

 

به  گزارش  اقتصادوبیمه و به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران،

سیدضیاء ایمانی در این سفر در نشستی با نمایندگان مجلس و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان گفت: مدیریت شعب بانک صادرات ایران در استان مازندران تاکنون توانسته حدود ١٥٠ هزار میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان بخش‌های مختلف پرداخت کند که این آمار در مقایسه با سایر بانک‌ها بسیار مطلوب است.

 

ایمانی اظهار داشت: در سال گذشته ۱۰۰ درصد منابع بانک صادرات ایران در این استان در قالب تسهیلات پرداخت شد که شاخص خوبی برای استان است. مازندران در برخی از شاخص‌ها محروم واقع‌شده است، تمام تلاش ما این است که در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی، این استان را به نقطه مطلوبی برسانیم.

 

وی در خصوص حمایت از پروژه‌های عمرانی شهرداری ساری گفت: در صورت رعایت سازوکارهای بانکی به‌طور کامل از پروژه‌های شهرداری ساری حمایت می‌کنیم. بانک صادرات ایران تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا شهر ساری خدمات مناسبی برای تأمین مالی پروژه‌های خود دریافت کند.

 

سیدضیاء ایمانی با حضور در فرمانداری ساری در نشست مشترکی با حضور محمدعلی نوبخت فرماندار شهرستان ساری، علی بابایی کارنامی و منصور علی زارع نمایندگان مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، محمدابراهیم یخکشی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران، بهزاد برارزاده مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مازندران و جواد طالبی شهردار مرکز استان شرکت کرد و در جریان نیازمندی‌های تامین مالی طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی این استان قرار گرفت.

در این نشست محمدعلی نوبخت فرماندار شهرستان ساری گفت: برای توسعه شهرستان ساری نیازمند تزریق اعتبارات ملی و استانی هستیم که در این میان حمایت و پشتیبانی بانک‌ها می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

 

وی از بانک صادرات ایران به‌عنوان یکی از بانک‌های خوشنام و باسابقه کشور یاد کرد و گفت: مشارکت و حمایت بانک صادرات ایران از پروژه‌های در دست اجرای شهرستان می‌تواند ما را در ارائه خدمات هرچه بیشتر به شهروندان یاری رساند.

 

وی خواستار نگاه ویژه بانک صادرات ایران به پروژه‌های آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب و مدیریت شهری شد.

 

نماینده مردم شهرهای ساری و میاندرود نیز در این نشست بانک صادرات ایران را یکی از بانک‌های اثرگذار در سطح ملی خواند و افزود: بانک صادرات ایران می‌تواند با اعطای تسهیلات و تزریق منابع موردنیاز پروژه‌های ملی و منطقه‌ای به‌ویژه استان مازندران خون تازه‌ای را در رگ‌های این پروژه‌ها به جریان بیاندازد و موجبات توسعه و آبادانی کشور را فراهم آورد.

 

علی بابایی کارنامی از دکتر ایمانی خواست زمینه‌ای را فراهم آورد تا شهرداری ساری بتواند بیش از گذشته از حمایت‌های بانک صادرات بهره‌مند شود.

 

بهزاد برارزاده، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران نیز گفت: استان مازندران در حوزه آب و فاضلاب دارای عقب‌ماندگی ریشه‌ای و با نگاه ویژه‌ی دولت سیزدهم و پیگیری‌های استاندار مازندران برای استفاده از تسهیلات ماده ۵۶ برای پروژه‌های آب و فاضلاب شهرهای ساری، بابل و نوشهر امیدوارم بتوانیم پروژه‌های مذکور را تا حدودی به‌پیش ببریم و جمعیت بیشتری از مردم استان را از مزایای این پروژه‌ها بهره‌مند سازیم.

 

محمدابراهیم یخکشی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران نیز در این نشست با قدردانی از بانک صادرات ایران به جهت نگاه بلند توسعه‌ای و حمایتی در بخش‌های مختلف به‌ویژه بخش آب گفت: از سال گذشته پیگیر استفاده از تسهیلات اعتباری بانک‌ها در حوزه تأمین مالی طرح‌های آب‌رسانی در استان مازندران بوده‌ایم که خوشبختانه در این مسیر بانک صادرات ایران عاملیت این کار را برعهده‌گرفته و با مشارکت چند بانک قرار است پروژه‌هایی در حوزه شرکت آب منطقه‌ای مازندران به اجرا درآید که اقدامات اولیه آن انجام و به‌زودی عملیات اجرای آن آغاز خواهد شد.

 

جواد طالبی شهردار ساری نیز با قدردانی از همکاری بانک صادرات ایران در استان تاکید کرد: همکاری شهرداری ساری با بانک صادرات ایران اتفاقات خوبی را در این شهر رقم خواهد زد.

 

مدیرعامل بانک صادرات ایران در این سفر همچنین از چند پروژه و واحد تولیدی در شهرستان آمل از جمله شرکت لبنی کاله بازدید و با مدیران این شرکت دیدار و گفتگو کرد