انعقاد تفاهم نامه سازمان بیمه سلامت ایران و سازمان امور اجتماعی
انعقاد تفاهم نامه سازمان بیمه سلامت ایران و سازمان امور اجتماعی

اقتصاد و بیمه-مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: از تعامل و همکاری سازمان های مردم نهاد در خدمات دهی به اقشار نیازمند درمان استقبال می کنیم. مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری میان سازمان بیمه سلامت ایران و سازمان امور اجتماعی کشور همزمان با حلول ماه پر خیر و برکت ربیع الاول و با هدف […]

اقتصاد و بیمه-مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: از تعامل و همکاری سازمان های مردم نهاد در خدمات دهی به اقشار نیازمند درمان استقبال می کنیم.

مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری میان سازمان بیمه سلامت ایران و سازمان امور اجتماعی کشور همزمان با حلول ماه پر خیر و برکت ربیع الاول و با هدف تشریک مساعی در کاربست ظرفیت‌ها و توانمندی های طرفین در راستای ارتقای بهداشت و سلامت شهروندان و آحاد مردم فاقد پوشش بیمه ای، همکاری در جهت استفاده از خدمات پوشش بیمه ای برای افراد آسیب پذیر و نیازمند درمان فاقد بیمه و توانمند سازی محلات و مناطق کم برخوردار به مدت یک سال برگزار شد.

ناصحی، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در این نشست که با حضور رئیس سازمان امور اجتماعی کشور و نمایندگان تشکل های مردم نهاد برگزار شد؛ گفت: بیمه سلامت یکی از اصلی ترین بیمه های درمانی کشور است که پوشش بیمه ای آحاد جامعه را فراهم می کند، به طوری که از عشایر تا کارمندان و اقشار دیگر جامعه تحت پوشش این سازمان هستند.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: بدون شک توجه به اقشاری که از هیچ بیمه ای برخوردار نیستند، همراهی بیشتر سازمان های ذی ربط از جمله سازمان امور اجتماعی کشور را می طلبد.

وی تصریح کرد: بیمه سلامت خوشبختانه در بحث پوشش جمعیتی و عمق بخشی به خدمات اقدامات موثری را انجام داده به طوری که در حال حاضر ۵ دهک اول جامعه تحت پوشش بیمه رایگان قرار گرفتند، در این شاخص توانستیم رشد مناسبی را کسب کنیم، ضمن این که پوشش خدمات هم از رشد قابل توجهی برخوردار شد و خدمات بسیاری در صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب العلاج دراختیار این بیماران قرار داده شد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، با اشاره به کاهش پرداخت از جیب بیماران اظهار داشت: تلاش های بسیاری با هدف خدمات دهی مطلوب به بیمه شدگان صورت گرفت در این راستا قطعا توجه به پزشک خانواده و نظام ارجاع که این خدمات را در شرایط بهتری قرار می دهد، یکی از شاخص ترین این اقدامات است.

ناصحی گفت: در بحث بیماران خاص و صعب العلاج و درمان زوجین نابارور نیز اقدامات مناسبی را انجام دادیم.

در این نشست عباسی رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: خرسندیم که سازمان بیمه سلامت ایران برای محرومین و اقشار آسیب پذیر فعالیت های خوبی را انجام داده و ما از هیچ اقدامی در تعامل و همکاری با این سازمان با هدف کاهش مشکلات درمانی اقشار نیازمند دریغ نمی کنیم.
وی تصریح کرد: در حکمرانی مطلوب دو مساله امنیت اجتماعی و سلامت اجتماعی از اهمیت بسزایی برخوردار است که خوشبختانه در کشور ما به این دو موضوع توجه اساسی می شود، امیدواریم مسیر تفاهمنامه زمینه های سلامت جامعه در ابعاد مختلف را توسعه دهد.

گفتنی است که در این نشست نمایندگان تشکل های مردم نهاد ضمن استقبال از انعقاد این تفاهم نامه، عمده دغدغه های خود در بحث بیمه، مسائل بهداشتی و درمانی افراد نیازمند درمان در جامعه را مطرح کردند.