افزایش سرمایه «ومعادن» به ثبت رسید
افزایش سرمایه «ومعادن» به ثبت رسید

در رابطه با سهم« و‌معادن»حقوقی جلوی رشد سهم را نگرفته است، چون سهامداران عمده ما هیچکدام فروشنده نبوده‌اند

اقتصاد و بیمه – دکتر کیارش مهرانی، معاون مالی و اقتصادی شرکت سرمایه‌گذاری معادن و فلزات در خصوص عدم رشد سهم به دلیل فشار فروش حقوقی‌ها گفت: در رابطه با سهم« و‌معادن»حقوقی جلوی رشد سهم را نگرفته است، چون سهامداران عمده ما هیچکدام فروشنده نبوده‌اند.

 

به گزارش روابط عمومی ،وی افزود: سهامداران عمده ما فولاد مبارکه، صدر تامین، صندوق عشایر و زیر مجموعه‌های شان که بالای ۸۵ تا ۹۰ درصد سهام را دارند، اهیچ‌کدام فروشنده نبوده‌اند و افت قیمت به دلیل شرایط بازار انجام می‌شود.

افزایش سرمایه در پرتفوی سهامداران «ومعادن»طی همین دو هفته

وی در خصوص زمان ثبت افزایش سرمایه شرکت گفت: کارهای ثبت آن انجام شده است، روزنامه هم انشاالله تا پایان هفته می‌آید و تا هفته دیگر در پرتفوی سرمایه‌گذاران می‌نشیند.

صادرات با نرخ ارز جاری

دکتر مهرانی یا اشاره به صادرات این شرکت گفت: شرکت‌ها در بورس کالا عمدتا با قیمت‌های جاری ارز فروش‌های‌شان را انجام می‌دهند، هم فولاد مبارکه و هم مس بر اساس قیمت‌های جاری ارز و براساس مکانیزم عرضه و تقاضا در بورس کالا معامله انجام می‌دهند.

معاون مالی و اقتصادی شرکت سرمایه‌گذاری معادن و فلزات افزود: بانک مرکزی بازار جدیدی برای حواله ایجاد کرده که ساز و کار آن با نیما متفاوت است که چند نرخی شدن ارز را با مدل دیگری خواهیم دید.

وی در خصوص افزایش قیمت محصولات فلزی گفت: از لحاظ ، قیمت‌گذاری قیمت فولاد و مس و آلومینیوم و …به دلیل اینکه تقریبا با قیمت‌های آزادانه‌تر قیمت می‌خورد، رشد کرده است. شمش از ۱۲ هزار تومان به ۱۷ تا ۱۸ هزار تومان رسیده است، ورق هم ۲۷ و ۲۸ هزار تومان شده است که رشد خیلی خوبی داشته است.

دکتر مهرانی گفت: در خصوص گندله و کنسانتره نرخ‌ها به دلیل اینکه درصدی از نرخ فولاد خوزستان هستند، رشد کرده است.قیمت‌های جهانی هم کاهشی نبوده است و نگرانی‌هایی که ۶-۷ ماه پیش از کاهش قیمت سنگ آهن و فولاد بود، برطرف شده است، ما اعتقاد داریم سال آینده کاهش قیمت جدی نداریم و حتی در قیمت سنگ آهن رشد خواهیم داشت.

منبع: بورس۲۴