افزایش سرمایه فارس تصویب شد
افزایش سرمایه فارس تصویب شد
با موافقت مجمع عمومی فوق العاده فارس‌، سرمایه این شرکت به 48 هزار و 950 میلیارد تومان افزایش یافت.

به نقل از روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با حضور ۷۹٫۶ درصد سهامداران و ارکان مجمع در سالن اجتماعات این شرکت تشکیل شد.
بیژن چگنی رییس هیات مدیره فارس به عنوان رییس این مجمع با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد امام زمان (عج)، این افزایش سرمایه را در راستای هزینه‌های انجام شده شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در پروژه‌های این گروه عنوان کرد.
در ادامه این مجمع گزارش حسابرس قانونی قرائت شد.
سعید محبی‌فرد معاون مالی و سرمایه‌گذاری گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس،‌ گفت: این افزایش سرمایه برای مخارج سرمایه‌ای است که در هلدینگ انجام شده، در سال مالی گذشته دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان صرف افزایش پرتفوی شرکت شده، ۷ هزار میلیارد تومان در شرکت‌های زیرمجموعه گروه برای طرح‌ها افزایش سرمایه دادیم و ۳۲ هزار و ۴۰۰ هزار میلیارد تومان بابت بازپرداخت بدهی‌های ارزی به شرکت‌های ملی نفت و صنایع پتروشیمی هزینه کردیم که اگر این بدهی را پرداخت نمی‌کردیم امروز گروه بیش از چهار میلیارد دلار بدهی داشت.
در ادامه موافقان و مخالف این افزایش سرمایه به طرح نظرات خود پرداختند و در نهایت با رأی‌گیری مکتوب انجام شده، افزایش سرمایه فارس از ۲۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به ۴۸ هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته با اکثریت آرا مورد تصویب قرار گرفت.